Uudised

Watify töötuba: Kuidas IKT-lahendusi Eesti tööstuses paremini juurutada

Teisipäeval, 20. veebruaril on Eesti ettevõtete esindajatel võimalus osaleda rahvusvahelises tööstuse moderniseerimise edulugude Watify*-töötoas, kus IKT abil äri uuele tasemele viimise kogemusest räägivad ettevõtjad ja praktikud erinevatest sektoritest.


*Watify on üle-Euroopaline koostööplatvorm, mille eesmärk on kokku koguda ja tutvustada parimaid näiteid ja edulugusid tööstussektori digitaliseerimisest. Töötoas osaledes on Eesti ettevõtetel esmakordne võimalus sellest kogemustebaasist osa saada. Näiteks saab kuulata Saksamaa mööblitööstusest Axel Eigenstetterit, kes on Tischlerei Eigenstetter GmbH tegevjuht. 2015. a. aasta ettevõtte tiitli saanud firma kasutab puidu töötlemisel edukalt roboteid (video). Biomajandusest, mis hõlmab peaaegu kõiki tööstus- ja majandussektoreid, räägib tööstusinsener, Ingelia Italia SpA tegevdirektor Marisa Hernández Latorre.  

Arutelu all on ka tulevikutrendid seoses IT rakendamisega nii tööstuse äriprotsesside optimeerimiseks kui uute innovaatiliste toodete (ühiseks) turuletoomiseks ja uute ärimudelite kasutuselevõtmiseks. Lisaks toimub praktiline matchmaking-sessioon erinevate ettevõtete omavaheliseks tutvumiseks ja kokkuviimiseks, koostööideede arendamiseks.

Töötuppa on oodatud ettevõtted, kes on huvitatud oma äriprotsesside optimeerimisest ja/või uute innovaatiliste lahenduste leidmisest koostöös IKT sektoriga – võimalus on leida ka partnereid, kes oskavad teid digitaliseerimise protsessis toetada. 

Töötuppa registreerumise tähtaeg on 16. veebruar.

Töötoa Eesti-poolseteks kaaskorraldajateks on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Baltic Innovation Agency ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Töötoa elluviimist toetab Euroopa Liit läbi Interreg programmist rahastatud projekti DIGINNO. 

Lisainfo töötoa kohta.