Uudised

Tallinnas allkirjastati koostöömemorandum Rwandaga

Tallinnas toimunud Aafrika foorumil, kus on fookuses Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal, allkirjastati ka vastastikuse mõistmise memorandum Eesti Vabariigi ning Rwanda Vabariigi vahel.


   

„Eelmisel nädalal toimunud Transform Africa tippkohtumine Rwanda pealinnas Kigalis andis Eesti IT-ettevõtjatele võimaluse jagada kogemusi e-riigi lahendustest,“ selgitab Eesti IKT klastri juht Doris Põld. Visiidi käigus kohtuti ka Rwanda IT ministriga ning arutati edasisi koostöö võimalusi. Sel nädalal on Rwanda delegatsioon Tallinnas, et osaleda e-valitsemise teemalisel konverentsil ning Aafrika foorumil. Doris Põllu sõnul jõudis Transform Africa tippkohtumisel algatatud arutelu täna konkreetse tulemuseni, kui allkirjastati koostöömemorandum, millega soovitakse ühiselt panustada digiühiskonna arendamisse, e-valitsemise alaste kogemuste vahetamisse ning kahe riigi ettevõtete vaheliste koostööprojektide algatamisse. Koostöö põhineb eestlaste pikaajalistel kogemustel e-riigi lahenduste väljatöötamisel.   

Memorandumi allkirjastasid Aafrika foorumil Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut ning Rwanda IT ja innovatsiooniminister T.E. Pr. Paula Ingabire.  

Foto: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda