Uudised

Piirideta reaalaja majanduse ümarlaual arutletakse reaalajas toimuvate teenuste tuleviku üle

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) eestvedamisel toimuvad sel neljapäeval ja reedel, 31. jaanuaril-1. veebruaril Tallinnas reaalaja majanduse ümarlaua arutelud, kus tutvustatakse sektori uuemaid projekte ning arutletakse rahvusvaheliste reaalajas toimuvate teenuste tulevikuplaanide üle.


Kahepäevane ümarlaud toob kokku oma valdkonna eksperdid Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Norrast ja Taanist. Oma vaatenurga annab ka Soome reaalaja majanduse ristiisaks nimetatud Bo Harald isiklikult. 

“Reaalaja majandus annab ettevõtetele ja riikidele rohkem võimalusi tegutseda riigipiiridest sõltumata täielikult automatiseeritud ja ilma viivitusteta toimivas keskkonnas. Ümarlaua eesmärgiks ongi kaardistada sellisel põhimõttel toimivaid algatusi ning leida osapooltega rohkem ühiseid kokkupuute punkte,” sõnas MKMi infoühiskonna teenuste arendamise osakonna programmijuht Reet Reismaa. 
 
Muuhulgas tutvustatakse lähemalt Läänemere piirkonna digitaalse innovatsiooni võrgustiku projekti DIGINNO, Eesti IKT klastri poolt algatatud reaalaja majanduse projekti Internet of Business, Omniva e-kviitungi projekti, Põhjamaade digitaalse infrastruktuuri projekti Nordic Smart Government äriinfo automaatseks vahetamiseks, soomlaste algatatud automatiseeritud raamatupidamise programmi ja standardite juurutamise projekti TALTIO, Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt algatatud projekte Aruandlus 3.0, koostöös LHV-ga väljaarendatud palgamakse automaatse arvestuse teenust ning loodavat ettevõtluskontot.
 
Ümarlaua avapauk tehakse sel neljapäeval, 1. veebruaril algusega kell 12, kui tulevad esitlusele mitmed huvitavad reaalaja majanduse projektid. Ümarlaua teisel ja viimasel päeval reedel, 2. veebruaril toimuvad reaalaja majanduse töögrupid ja arutelud. 
 
Üritused toimuvad mõlemal päeval Tallinna Õpetajate Maja ruumides aadressil Raekoja plats 14. Esitlused ja arutelud on inglise keeles.  
 
Reaalaja majanduse ümarlauda korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kui Läänemere Strateegia poliitikavaldkonna Innovatsioon koordinaator koostöös Soome Tehnoloogiatööstuse Liidu, Soome Digitaalse Tööstusliidu (DIMECC Ltd.) ning projektidega DIGINNO ja Internet of Business (IoB).
 
Ümarlaud toimub Interreg BSR programmi 2014-2020 poolt rahastuse saanud PACINNO projekti raames.
 
Osalemiseks palume end registreerida siin: http://bit.ly/2Ecnn3g
 
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
Kontakt: sirli.heinsoo@itl.ee