Uudised

Nutikas liikuvus pole enam tulevik

Transpordi innovatsiooni koostöövõrgustik ITS Estonia, Tehnopol, Targa Linna Klaster ning Eesti IKT Klaster kutsusid koostööseminarile „Nutikas liikuvus – kes on kes?“ kokku idufirmad ning suuremad ja väiksemad ettevõtted, kes oma transpordi ja liikuvusega seotud lahendusi tutvustasid.


  

Kas teadsite, et Eestis tegutseb ettevõte, kellel on lahendus, mis oskab kaardil kuvada, millisel kellaajal ning millises suurlinna piirkonnas kulgevad tavaliselt 30-40-aastased inimesed, kelle huviks on muuhulgas bodypiercing?

Lahenduste hulk, teemade ring ning ideede lennukus on liikuvuse kui teenuse valdkonnas muljet avaldav. Näiteks liikuvuse asjade internet (Comodule), nutikas liikluskindlustus (Ergo Kindlustus), jagamismajanduse põhine elektriautode rent (ELMO Rent), nutikas sõidu- ja saatmisteenuse platvorm laste turvalise liikumise tagamiseks (HopKid), UX ekraanil ja reaalsuses (Mobi Lab). Põneva idee – preemiad viisakatele autojuhtidele – pakkus välja Inlimit ning meeskonnahalduse nutilahendust tutvustas Ecofleet Eesti.  

Taristu ja transpordi planeerimisel tuleb teha tarku otsuseid. Räägiti asukohtade ja veebikäitumise ühisanalüüsist (Reach-U), andmepõhisest transpordiplaneerimisest (Positium), videoloendusest ristmikel (Teede Tehnokeskus), nutikast ülekäigurajast (Bercman Technologies) ning liikuvusandmete kogumisest traadita sensorvõrkudega (Thinnect). Teemaks oli ka liikuvus kui teenus (MaaS Global) ning Turnit Ride - digitaalne taristu linnadevahelise reisijateveo valdkonnale (Turnit).  

Seminari päevakava.

Lisainfo: Maarja Rannama, ITS Estonia koordinaator, ITL  
maarja.rannama@itl.ee