Uudised

ITL-i segakoor osaleb koorifestivalil Korfu saarel

Sel aastal oma kaheksandat tegevusaastat tähistav ITL Segakoor osaleb 12.-16.09.2018 rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel Korfu saarel Kreekas.


Koor võistleb segakooride kategoorias ning tutvustab festivalil Veljo Tormise ja teiste Eesti heliloojate heliteosed. Korfu festivali ja lauluvõistluse lisainfot leiab festivali veebilehelt.  

Esimest korda võttis ITL-i segakoor osa segakooride ja folkloori kategooriates analoogsest rahvusvahelisest koorifestivalist ja võistulaulmisest "Venezia in Musica“, mis toimus Itaalias 2013. aastal. Mõlemas kategoorias hinnati koori esinemistulemust kulddiplomi väärilisteks. Saavutatud tulemusega tagas koor endale automaatse õiguse järgmise viie aasta jooksul osaleda ülemaailmsetel koorimängudel (World Choir Games). 

Järgnevalt on segakoor osalenud 2014. aastal rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel „Canta al Mar 2014“ Calellas Hispaanias, kus koor võistles jazzi kategoorias. 2016. aastal osalesime koorifestivalil ja võistulaulmisel segakooride ja folkloori kategoorias, mis toimus Bad Ishlis Austrias. Koori esinemisi hinnati neil kordadel kõigis kategoorias kõrgelt hõbediplomite vääriliselt.
2017. aastal võttis segakoor edukalt osa rahvusvahelisest koorifestivalist workshopist „ON STAGE in Lisbon 2017“ Lissabonis Portugalis. 

Lisaks rahvusvahelistele festivalidele on ITL-i Segakoor edukalt esinenud Eestimaa eri paigus ning võtnud osa 2014. aastal toimunud XXVI Üldlaulupeol „Aja puudutus - Puudutuse aeg“. Kohe peale Korfu festivali hakkab koor tegema aktiivselt ettevalmistusi, et taaskord edukalt kvalifitseeruda 2019. aastal toimuvale XXVII Üldlaulupeole „Minu arm“.

ITL Segakoor ootab uusi liikmeid pärast Korfu festivali, et siis uut lauluhooaega ja laulupeo ettevalmistustsüklit alustada. Esimese 2018/2019 lauluhooaja proovi kohta edastame infot peagi. 

Andu Tali, ITL-i Segakoori juhatuse liige ja koori eestvedaja