Uudised

Euroopa Komisjonile anti üle manifest üleskutsega tugevama digitaalse Euroopa loomiseks

Euroopa infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni sektorit esindav ettevõtlusliit DIGITALEUROPE, mille liige ka ITL on, andis 21. veebruaril Euroopa Komisjonile üle manifesti "Üleskutse tugevama digitaalse Euroopa loomiseks".


Fotol DIGITALEUROPE’i peadirektor Cecilia Bonefeld-Dahl manifesti üle andmas Euroopa Komisjoni digimajanduse ja -ühiskonna volinikule Mariya Gabrielile (foto: DigitalEurope). 

Euroopa Komisjoni uutel poliitilistel juhtidel, kes asuvad ametisse 2019. aastal, avaneb suurepärane võimalus kinnitada oma pühendumust Euroopa projektile ja muuta Euroopa ülemaailmse digiajastu teerajajaks, öeldakse manifestis. "ITL toetab tulevikku vaatavaid sõnumeid, mis on suunatud Euroopa Komisjoni tööstuspoliitika otsustajatele," selgitab ITL-i tegevjuht Jüri Jõema. "Digitaalne majandus on üks alustala, millele toetub ka ITL-is loodud infoühiskonna visioon 2030: majandust tuleb arendada läbi IKT-võimaluste senisest jõulisemalt, seda just tööstuse valdkonna automatiseerimise ja digitaliseerimise toetamise kaudu."

Manifesti leiab inglise keeles Digital Europe'i veebilehelt: A Stronger Digital Europe - Our Call to Action towards 2025 

Manifesti kokkuvõte koos infograafikutega eesti keeles: Üleskutse tugevama digitaalse Euroopa loomiseks 

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit