Uudised

Esimesed Dubai Expol osalevad ettevõtted on selgunud

Kolm kuud tagasi tööd alustanud Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus on saanud esimesed kinnitused ettevõtetelt ja organisatsioonidelt, kes soovivad end ja Eestit tutvustada ning leida uusi partnereid: Digitaalehituse klaster, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Cybexer Technologies, ETS Nord, Go Swift, Milrem Robotics, Nortal ja Standard.


„Eestis ei pruugi sellest aru saadagi, aga meid väga oodatakse Expole, lootused on suured, sest Eesti e-lugu näib teistele ärksatele riikidele ihaldusväärne ja samas ka uskumatu,“ räägib Eesti Expo esinduse juht Andres Kask. „Kasvõi ühes minutis antav digiallkirjade hulk ja kogu meie e-riigi mugavus ja inimsõbralikkus on need, mis kinnitavad teistele seda, et Eesti on üks väga eriline koht.“ 

Eesti Dubais osalemise eelarve on 3 miljonit eurot, millest riik panustab 2 miljonit ja 1 miljoni lisavad ettevõtted, kes soovivad oma edulugu kogu maailma ees jutustada. „Dubai on üks maailma äripealinnadest. See on otsetee Lähis-Idasse, Indiasse, Hiinasse, Aafrikasse ja teistele arenevatele turgudele. Kui riik on tuntud innovatsiooni poolest ühes sektoris, avab see uksed ka teistele valdkondadele,“ kinnitab Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Andre Krull.

Mööblitöötja Standardi juht Enn Veskimägi on oma meeskonnaga teinud juba aastate eest otsuse, et ainult Euroopa turule pole mõtet panustada. „Oleme sisustanud hotelle Aafrikas ja Aasias. Väga oluline on see, et seal piirkonnas aitab uksi avada riik,“ räägib Veskimägi. Eesti paviljoni peakomissarina asub tööle diplomaat Daniel Schaer, kes kuulus ka Eesti ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks saamise meeskonda.

Kokku käivad läbirääkimised paarikümne ettevõtte ja ettevõtteid ühendava organisatsiooniga. Paralleelselt tegeleb Eesti osalust korraldav sihtasutus Eesti paviljoni sisulise ja visuaalse kontseptsiooni loomisega, et oleks selge, millega Eesti teistest riikidest eristuma hakkab. Iga ettevõtte täpne roll ja paigutus Eesti paviljonis ning panustatav eelarve kinnitatakse käesoleva aasta jooksul.

Maailmanäitus toimub Araabia Ühendemiraatides 2020. aasta oktoobrist 2021. aasta aprillini. 

Tegevuse läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond projekti “Eesti IKT Klaster” raames.