Uudised

Eesti delegatsioon kohtus Transform Africa 2018 tippkohtumisel Rwanda presidendiga

Maikuu teisel nädalal on Eesti IKT-sektori ettevõtjad Rwandas ja Ugandas, et tutvustada sealsetele ettevõtjatele ja ametnikele e-Eesti lahendusi.


7.-9. mail võeti Rwanda pealinnas Kigalis osa Transform Africa 2018 tippkohtumisest, mis on üks tähtsamaid digiteemalisi üritusi Aafrikas. Ürituse raames olid Eesti ettevõtjad väljas e-Eesti lahendusi tutvustava paviljoniga, mida käisid teiste hulgas külastamas Rwanda president Paul Kagame ja Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

Visiiti korraldatakse koostöös Eesti IKT klastri ja Targa linna klastriga ning delegatsiooni juhib välisministeeriumi välismajanduse- ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart.

Transform Africa Summit 2018 viimase päeva hommikul toimus paneelarutelu „Digital Dividends from eGovernance: e-Estonia approach“, kus arutleti selle üle, kuidas erinevad digitaliseerimisprojektid on tõstnud tõhusust ja suurendanud läbipaistvust ning kuidas Eesti e-lahendusi saab kohandada ja koostöös Aafrika riikidega uusi lahendusi välja töötada. 

Samal teemal: Eesti ettevõtjad kinnitavad Rwandas ja Ugandas valmisolekut e-teemaliseks koostööks Aafrikaga  

Transform Africa Summit 2018