Uudised

E-arvete seminaril räägib reaalaja majanduse ideest selle looja Bo Harald

Kolmapäeval, 18. aprillil kogunevad Tallinnas e-arvete teemalisel seminaril nii e-arvete kasutajad kui ka spetsialistid IKT-sektorist.

  
„E-arvete kasutuselevõtt on üks esimesi samme reaalaja raamatupidamisele üleminekul,“ ütleb ITL-i e-arvete toimkonna juht Sander Aasna. „E-arvete kasutamine ei ole keeruline ega kallis, vaid aitab hoopis aega ja raha kokku hoida.“ Juba aasta aega on olnud avaliku sektori asutustel kohustus e-arveid vastu võtta. „Tahame jõuda selleni, et nii eraettevõtete kui ka avaliku sektori omavaheline e-arveldamine oleks Eestis tavapärane praktika,“ selgitab Aasna. 

E-arvete seminaril võrreldakse Eesti e-arve standardit Euroopa e-arve standardiga (EN) ning käiakse sammhaaval läbi nii e-arve siseriiklik kui ka piiriülene liikumine saatjalt saajani. Piiriüleseks e-arve liikumiseks kasutatakse Euroopas laialdaselt kasutusel olevat PEPPOL-võrgustikku, millega ka Eesti on liitunud. Lisaks arutletakse kasutajate kogemuste üle ning otsitakse üheskoos e-arvetega seonduvaid kitsaskohti. 

Kuna Internet of Business projekt on reaalaja majanduse (Real Time Economy RTE) üks oluline osa, siis annab seminari esimeses pooles reaalaja majanduse laiemast kontseptsioonist ülevaate ka RTE ristiisaks peetud Bo Harald. Seminari lõpus toimub arutelu digitaalse arhiveerimise teemal. 

Seminarile oodatakse e-arvete saatjaid ja vastuvõtjaid ehk teenuse kasutajaid, teenusepakkujaid, arendajaid, poliitikakujundajaid ja kõiki teisi, kes tunnevad huvi e-arvete teema vastu.

Ettekanded toimuvad nii eesti kui ka inglise keeles. 
 
Päevakava.  

Siseriiklike ja piiriüleste e-arvete teemaline jätkuseminar toimub kolmapäeval, 18. aprillil 2018 kella 9.00-16.30 Bliss majas (Külluse saal, Mustamäe tee 17, Tallinn). Registreeruda saab kuni 13. aprillini 2018. Üritus on tasuta (NB! Juhul kui olete registreerunud, aga ei saa siiski üritusel osaleda, siis palun andke sellest teada hiljemalt 16.04.2018 e-mailil heleri.vahemae@itl.ee. Vastasel juhul esitatakse teile mitteilmumise korral arve summas 30 EUR + KM).

Seminari korraldavad Internet of Business projekti partnerid Eestist ITL Digital Lab, Eesti Post AS (Omniva), Telema AS, Tieto Estonia AS koostöös rahvusvaheliste partneritega Soomest Tieto Finland AS ning Lätist Latvian Information and Communications Technology Association (LIKTA).

Seminar toimub Euroopa Liidu kaasrahastamisel, The Innovation and Networks Executive Agency (INEA) toel ja Connecting Europe Facility (CEF) programmi raames „Internet of Business“ projekti osana. 

Loe ka:
100-aastane Eesti vajab julgeid ambitsioone: 100% Eestis liikuvatest arvetest võiksid olla e-arved  
CEF Digital: Connecting Europe  

Lisainfo: Sirli Heinsoo, reaalaja majanduse (IoB) projektijuht
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit 
sirli.heinsoo@itl.ee
+372 5645 6002