Uudised

Üle 3500 inimese proovisid KoodiTunni nädala raames programmeerimist

Kokku toimus üle 200 programmeerimise tunni, kus osales üle 3500 lapse, noore ja täiskasvanu. Programmeerimise koolitunde viisid spetsiaalse tunnikava järgi läbi vabatahtlikud külalisõpetajad ning NutiLabori IT-huviringide juhendajad. KoodiTunde korraldati ka täiskasvanutele. Näiteks toimusid programmeerimise tunnid Riigikantselei ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi töötajatele. Lisaks toimus Minecrafti keskkonnas Euroopa vaatamisväärsuste ehitamise võistlus, kus registreerus 160 meeskonda.

KoodiTund Võru Kesklinna kooli 1. klassis

“Meil oli väga hea meel näha, et inimesed olid nõus vabatahtlikena koolidesse programmeerimise tunde andma minema! See oli põnev kogemus nii külalisõpetajatele kui ka lastele. Koolide tagasiside põhjal võib öelda, et koolid on huvitatud ettevõtmise jätkumisest,” võttis KoodiTunni nädala muljed kokku Tagasi Kooli juht Teibi Torm.

Minecrafti võistlusele esitatud tööd ületasid sel aastal kõik korraldajate ootused ning teist aastat peetud võistluse tase oli ühtlaselt kõrge. Minecrafti keskkonnas objektide ehitamine arendab nii loogilist kui ruumilist mõtlemist ning lisaks on töödele võimalik komponente lisada. Võidutöö Kolosseumi puhul olid lapsed programmeerinud näiteks äravoolusüsteemi, turvasüsteemi, liftid ning võistlejate riietamise süsteemi. Võidumeeskond Karl & Co õpib Kilingi-Nõmme gümnaasiumis. Kõige populaarsemaks Euroopa vaatamisväärsuseks, mida lapsed ehitasid, oli Big Beni kellatorn ja Westminsteri palee.

“Kuna tehnoloogia on järjest enam läbi põimitud meie igapäevaste tegemistega, siis on loomulik, et kasvab ka nõudlus tehnoloogia õppimise järele. Väga hea on näha, et tänavune KoodiTund tekitas paljudes noortes huvi ise programmeerimist proovida, sest oskus programmeerida annab noortele võimaluse tulevikus ise mõni uus ja innovaatiline lahendus arendada,” märkis Rain Laane, Microsofti Baltikumi juht.

KoodiTund (Hour of Code) toimus 7.-13. detsembril ning üle maailma toimus selle raames ligi 200 000 üritust, mis on kampaania rekord. Miljonid lapsed eri maailma paigust kirjutasid koodiridasid ehk programmeerisid code.org veebilehe mängude abil.

Code.org lehe mängud on eesti keeles ning neid saab mängida aastaringselt.

KoodiTunni kampaaniat korraldasid Vaata Maailma SA ja Microsoft Eesti ja Tagasi Kooli.

Täname kõiki, kes kaasa lõid!Rica Williams
Vaata Maailma SA
kommunikatsioonijuht
skype: cosmicri
6027376
rica@vaatamaailma.ee
www.vaatamaailma.ee