Uudised

Turvaline IT konverentside sari

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit korraldas koostöös BCS Koolitusega noorte internetialase turvateadlikkuse tõstmiseks Eesti eri paigus kuus konverentsi, kus IT- ettevõtted jagasid teadmisi, missugused on tehnoloogia arengusuunad ja mida tuleb internetiohutuse seisukohalt silmas pidada. Viimasest, Tallinnas toimunud konverentsist valmis ka  salvestus.

Räägiti, kuidas tõsta noorte teadlikkust Interneti turvalisest kasutamisest ning mida teha ja kuidas sekkuda, kui on põhjust arvata, et Interneti asjatundmatu kasutamine toob kaasa noore jaoks soovimatuid riske või keerulisi olukordi. Konverentside korraldamisel tehti koostööd nii Eesti Lastekaitse Liidu, Tiigrihüppe Sihtasutuse, Eesti Politsei- ja Piirivalveameti, Riigi Infosüsteemi Ameti kui ka teiste organisatsioonidega, kes on võtnud südameasjaks turvalise internetikäitumise kindlustamise. Ettekanded on leitavad ITL-i veebist.

Konverentsidel astusid üles Sertifitseerimiskeskuse juht ja internetiturvalisuse koolitaja Kalev Pihl, ITLi president Taavi Kotka, Elioni arendusjuht ja ITLi president Enn Saar, Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor Kristjan Port, Microsoft Eesti tehnoloogia konsultant Rasmus Reimo, Igor Zujev Kaspersky Labist, Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbeekspert Anto Veldre, Pelgulinna Gümnaasiumi arendusjuht ja projekti Targalt Internetis koolitaja Birgy Lorenz, BCS Koolituse koolitaja Tarmo Rosenfeldt ning veebikonstaablid Andero Sepp ja Maarja Punak ning Politsei- ja Piirivalveameti keskkriminaalpolitsei vanemkomissar Anu Baum.

Konverentside sari oli suunatud õpetajatele, noorsoo- ja sotsiaaltöötajatele ning kõigile, kes oma töös puutuvad kokku noorte ja lastega. Konverentsid olid osalejatele tasuta.

Tallinnas toimunud konverentsi salvestust saate vaadata siit.

Konverentside sarja „See on turvaline IT!“ elluviimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond