Uudised

Tulge appi IT öö-d korraldama

Juba kolmandat korda korraldab ITL 15. märts 2013 üle-Eestilist IT öö-d, kus noored 42-st noortekeskusest kogunevad kokku ja mõtlevad sellel aastal välja reklaame „Miks IT on lahe“, „Miks IT on parim eriala valik“. Selle elluviimise juures vajaksime ettevõtete abi (telefoni või Skype vahendusel) 15. märts kell 20.00 – 22.00. Enne reklaamide tegemist on vaja, et noored saaksid mõne „elava näitega IT valdkonnast“ soovi korral vestelda, teda intervjueerida. Kutsume ülesse ettevõtete töötajaid  olema antud ajavahemikul noortele kättesaadav ja vajadusel nendega vestelda, aidates luua arusaama, miks IT on lahe.

IT ÖÖ mis see on?
IT öö on noortele mõeldud suursündmus, mis toimub korraga ja ühtemoodi üle Eesti ja samas noore kodukohas. Tegemist on meeskonnatöö üritusega, kus ühtsed noortegrupid mõtlevad ideed välja 0 kuni teostuseni. Lõpptulemuena valmivad reklaamid siis kas – esitlusena, video või audio reklaamina või plakatina. Töid presenteeritakse StartIT Facebookis ja noortekeskuste Facebookides.
IT ÖÖ sündmusi on võimalik otsepildis jälgida www.ank.ee, sellel aastal on loodud meil eraldi ülekandekeskus IT Kolledžis. Noored hakkavad ideede välja mõtlemisega IT tudengite ja noorsootöötajate toel tegelema kõikides keskustes üheaegselt kell 18.30 ja tegelevad sellega kogu öö.

Millist abi teilt ootame?
15. märtsi õhtul kella 20.00 – 22.00 on noortel see aeg, kus nad koguvad taustamaterjali IKT valdkonna kohta, püüavad teada saada, miks see valdkonda lahe on, millised on töö- ja karjäärivõimalused seal. Noortele on alati väga meeldinud võimalus ettevõtjatega suhelda, siin saate te aidata - nimelt tahame, et noortel oleks siis võimalus soovi korral võtta Skype või telefoni teel ühendust mõne IKT sektori töötajaga ja teda intervjueerida, tema töö ja valdkonna kohta küsida. Tegemist ei ole süvanõustamisega, vaid pigem noorte julgustamisega, et IT on tõesti põnev ja nad saavad sellega hakkama, ehk oskate neile juurde anda ideid kust lisainfot saada.

Ma kinnitan, et see ei tähenda suurt töökoormust, vaid pigem valmisolekut see kell olla vajadusel kättesaadav noortele ja kuulata ära üks noortegrupp, kui nad peaksid teiega ühendust võtma.

Kui sina oled see tubli missioonitundega IKT valdkonna töötaja, kes soovib IT öö noortele nõustajaks olla siis palun saada oma Skype aadress ja/või telefon mulle või heleri.vahemae@itl.ee  ja me lisame su noorte nõustajate listi.

Ette tänades ja teie abile lootes,

Doris Põld
ITL projektijuht
Doris.pold@itl.ee
+372 511 44 11