Uudised

Toimusid tudengiüritused Tallinnas ja Tartus

7. aprillil toimusid nii Tallinnas kui Tartus IKT ettevõtete tippjuhtide kohtumised tudengitega.

Üritustel arutleti IKT sektori tööandjate ootuste ja vajaduste üle. Ettevõtjad tõid välja, et täna on tudengid tööjõuturul juhtival positsioonil, kuna nõudlus on suurem kui pakkumine. Rõhutati ka, et lõpetatud kõrgharidus on väga oluline – järjest enam töötatakse välja ettevõtetesiseseid motivatsioonisüsteeme kooli lõpetamise soodustamiseks. Eesti keele mitteoskamine ei ole enam takistuseks töölesaamisel, peamine töökeel on paljudes ettevõtetes muutunud või muutumas inglise keelseks. Ettevõtjad soovitasid tudengitel keskenduda eelkõige sobiva ettevõtte, mitte positsiooni valimisele, sest kui töötaja on võimekas, siis on tal suhteliselt kiirelt võimalus nii horisontaalselt kui vertikaalselt edasi liikuda.

Tallinnas osalesid diskussioonis Nortali asutaja ning tegevjuht Priit Alamäe, Skype Estonia juht Andrus Järg, Uptime OÜ juhatuse liige Raimo Seero ning Elisa Eesti tegevjuht Sami Seppänen. Arutelu viis läbi Henrik Roonemaa.

Tartus osalesid Fortumo projektijuht Jaana Metsamaa, Axinom vanemprojektijuht Anna-Liisa Leppik, Nortali juhtuse liige ja tegevjuht Andre Krull, Telia Eesti TV ja multimeedia üksuse juht Kairi Meister ning Playtech Estonia personalijuht Kristi Ansberg. Vestlust juhtis Priit Salumaa.

Üritused toimusid Euroopa Regionaalarengu Fondi toel projekti "Eesti IKT klaster" raames.