Uudised

Tiit Tammiste: MWC võimaldab jõuda suurte lepinguteni

25.-28. veebruaril 2013 Barcelonas toimuval maailma mobiilisektori iga-aastasel suurüritusel Mobile World Congress on esmakordselt külastajate jaoks avatud Eestit tutvustav messiboks.

EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste näeb Mobile World Congressi Eesti IKT ettevõtete jaoks hea hüppelauana rahvusvahelisse ärisse.

“Mobile World Congessil saab igal aastal kokku kogu maailma mobiilivaldkonna koorekiht, seal tehakse teatavaks tööstusharu tähtsaimad uudised ning kujundatakse tulevikutrende. Klassikalise mobiili- ja IKT-sektori kõrval külastavad MWC-d ka teiste suurte tööstusharude nagu pankade ja autotööstuse tippesindajad, sest kogu meie igapäevaelu on üha tihedamalt seotud mobiilsete seadmetega,” ütles Tammiste.

“Eestil kui kõrgelt tunnustatud IKT ja mobiililahendustega lahendustega riigil avaneb MWC-l messiboksil osaledes suurepärane võimalus näidata kogu maailmale meie parimaid saavutusi. Seitseteist osalevat Eesti ettevõtet leiavad kindlasti palju häid kontakte, mis võimaldavad jõuda suurte lepinguteni ja seeläbi suurendada kogu meie IKT valdkonna eksporti,” lisas EMT tehnoloogiajuht.

Eesti messiboks Mobile World Congressil sündis Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ja MobileMonday Estonia algatusel ning nõustamisel ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse eestvedamisel. Messil osalemist toetas EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.