Uudised

Täna saab hoo sisse juba kolmas üle-eestiline IT ÖÖ!

15.-16. märtsil 2013 toimub juba kolmandat aastat järjest IT ÖÖ, mil noored kogunevad noortekeskustesse üle Eesti, et üheskoos vabas õhkkonnas rääkida kaasa teemadel noored ja IT. Sel aastal arutletakse, MIKS IT ERIALA ON PARIM VALIK. Mõttetalgute tulemusena valmivad lahedad IT valdkonda reklaamivad videod, plakatid ja raadioreklaamid. Valmivad tööd lähevad üles StartIT Facebooki ja IT Kolledž valib välja parima töö, hakates seda kasutama oma enda reklaamimisel.

IT ÖÖ 2013 toimub 14 noortekeskuses üle Eesti, lisaks osalevad külalistena 27 keskuse noored (osalevad keskused on näha aadressil http://startit.ee/it-oo-2013). IT ÖÖ sündmusi on võimalik otsepildis jälgida www.startit.ee ning www.ank.ee lehtede kaudu ja kuulata Keila Noortekeskuse raadio www.keilanoortekeskus.ee/kraadio vahendusel. Tegevuste elluviimisel osalevad lisaks noortele ja noortekeskustele ka IT valdkonna tudengid ja IKT ettevõtete esindajad.

IT öö on noortele mõeldud suursündmus, mis toimub korraga ja ühtemoodi üle Eesti noorte kodukohas. Tegemist on meeskonnatöö üritusega, kus ühtsed noortegrupid mõtlevad ideed välja nullist teostuseni. Lõpptulemusena valmivad noorte ideedest multimeedialise lahendusega tööd, mis pannakse üles StartIT Facebook’i ja noortekeskuste Facebook’i lehtedele.
IT ÖÖ eesmärgiks on äratada noortes huvi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna vastu, näidata seoseid teiste valdkondadega ja praktikaga ning kummutada levinud stereotüüpe IT spetsialistidest.

„Tänapäeval on IT kõikjal meie ümber,“ kinnitab ITL president Enn Saar, kes täna 18.30 ütleb IT ÖÖ avasõnad. Saar lisab: „Me liigume järjest enam sinnapoole kus ükski valdkond ei toimi enam ilma IT-ta. Täna on headeks näideteks pangandus, haridus, paljud tootmisprotsessid. Eesti IT sektori näiliselt rahuliku pinna all keeb tegelikkuses elu, mis on väga põnev, pidevalt muutuv ja palju väljakutseid pakkuv. See tähendab, et IT on valdkond, mis areneb tohutu kiirusega, kus on alati töökohti, kuhu oodatakse alati asjalikke noori tegijaid.“

Ettevõtmise eestvedajateks on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) koostöös MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega. IT ÖÖ elluviimist toetab IKTP programmi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fond. Lisainfo www.startit.ee  ja www.ank.ee.

IT ÖÖ on kulminatsiooniks IKT ettevõtete 11.-15. märtsil toimuvale kampaaniale „Reaalainetega edukaks“, mil koolidesse üle Eesti suundub külalisõpetajatena oma kogemusi jagama üle 100 IKT valdkonna töötaja. Algatuse eesmärgiks on tõsta noorte teadlikkust IKT valdkonnast: näidata noortele, et tänapäeval on IT kõikjal ning juhendada kätte kohad, kust saada rohkem infot IKT valdkonna kohta. Samuti räägitakse reaalainetega seotud karjäärivõimalustest. Ettevõtmine toimub ITL algatusel koostöös „Tagasi Kooli“ tiimiga. Lisainfo www.itl.ee ja www.tagasikooli.ee. Algatuse elluviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo:
Doris Põld
ITL projektijuht
doris.pold@itl.ee  
tel 511 44 11
www.startit.ee