Uudised

Täna algas Eestis rahvusvaheline IT-konverents

Täna algas kolmepäevane Nordic Testing Days 2013, mis toob kokku kogemusi jagama ja teistelt õppima enam kui 250 tarkvara testijat ja arendajat maailma eri paigust. Rahvusvaheline konverents heidab valgust IT-valdkonna erinevatele külgedele ja pakub kõrgetasemelist võimalust siinsetele spetsialistidele enese täiendamiseks.

Eesti Testijate Liidu liikme ja Nordic Testing Days 2013 peakorraldaja Raivo Pätsi sõnul töötas Statistikaameti andmetel Eestis mullu info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektoris ligi 20 000 inimest. „Tarkvara testimisega tegeleb neist igapäevaselt vaid umbes 1000. Vaja oleks aga märksa rohkem kvaliteedi tagamisega tegelevaid eksperte,“ toob Päts välja IT-sektori nõrga koha. Samuti napib Eestis erialaseid sündmusi, mis pakuvad sobivat keskkonda mõttevahetuseks. Sellest inspireerituna otsustaski Eesti Testijate Liit konverentsi ellu kutsuda.

Eesti Testijate Liidu juhatuse liikme Kaspar Loog’i sõnul on testijatel täita tähtis roll. „Testijad on sama olulised tarkvaraarenduses nagu ehitusjärelevalve ehitussektoris. Meie igapäevaelus mängib tarkvara väga suurt rolli ja testimata tarkvara tekitatud kahjud võivad olla väga ulatuslikud. Eriti haavatav on Eesti-sugune digiühiskond, kus paljusid asju saabki juba ainult digitaalselt ajada,“ rääkis Loog.

Konverentsil Nordic Testing Days 2013 jagavad oma kogemusi eBay, Google taustaga Julian Harty ning mitmed European Testing Excellence Award laureaadid. Eesti enda asjatundjate leerist astuvad üles näiteks üks Nortali asutajatest, Taavi Kotka ja SEB-s, Swedbank-is ning Eesti Energias suuremahuliste IT-projektide eest vastutanud Margus Simson.

Täna alanud kolmepäevase konverentsi juhatavad sisse põhjalikud õpitoad, kus keskendutakse muuhulgas infosüsteemide kaitsmisele pahatahtlike rünnakute eest, süvenetakse mobiili aplikatsioonide testimisse ning viisidesse, kuidas rakendada paindlikemaid kvaliteedi tagamise meetodeid. Järgmised kaks päeva täidavad mitukümmend ettekannet ning hulgaliselt praktilisi töötubasid.


Rohkem infot leiab kodulehelt  ja Facebookist.

Sündmust organiseerib MTÜ Eesti Testijate Liit ning toetavad Skype, Ignite, Knowit, Playtech, Icefire, Qentinel, Elvior, Devtraining ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Juhul kui olete huvitatud ka sündmuse kohapealsest kajastamisest, siis andke palun oma soovist teada kirjutades aadressile press@nordictestingdays.eu.

Konverentsi infopaketi leiab siit.