Uudised

Septembris toimub Eesti IKT klastri õppereis Kanadasse

Aavo Kokk ja Teet Jagomägi korraldavad Eesti IKT klaster projekti raames innovatsiooni- ja inspiratsioonireisi. Formaat on kuue aasta jooksul paika loksunud – päeval 1-2 firmakülastust, õhtul seminar. Vahele mõni puhkepäev, mida osalejad on üha enam kasutanud ka individuaalseteks kohtumisteks. Seminaride aluseks on külastatud firmades kogetu, eraldi materjal ja õppereisil osalejate elukogemused.

Miks Kanada?
Kanada on “Euroopa Ameerikas” ja eestlastele väliseesti toel koduseid tundeid tekitav kant. Makromajanduslikult on Kanada eksportiv riik nagu Eesti, aga IKT sektor moodustab seal lausa 7% GDPst ja seda on rohkem kui Eestis.
Kanada toetab IKT sektorit maksusoodustustega mahus, mis jätab meie EASi kaugele selja taha. Kanadas olevat R&D üksust sama odav pidada kui Hiinas.
Müügi edendamine ja partnerte leidmine pole küll olnud õppereiside põhieesmärk, aga Kanada eestlaste arvukus lihtsalt nõuab, et ka sellega programmis arvestame.

Millal?
Ametlik programm 13.–29. september 2013 (kaks nädalat reedest pühapäevani). Ajapuuduses olijad saavad seda lühendada nii algusest kui lõpust.

Kui palju maksab?
ITL klastri liikmetele on õppereisi tasu 1950 EUR. See sisaldab lennupileteid, sisetransporti, kõiki ööbimisi ja vastuvõtte.
ITL klastri mitteliikmetele on õppereisi tasu 2600 EUR + lennukipiletid (ca 1400 EUR, sõltuvalt sellest, kui vara registreeruda ja piletid ära osta).

Kavatseme suurema osa kohtumistest korraldada Torontos ja Vancouveris. Kuid kaks päeva pühendame ka Edmontonile, kus tänu peatsele uuele Eesti aukonsulile oleme saanud huvitavaid kontakte.

Millised firmad on programmis?
Nagu ikka sihime ettevõtteid, kelle juht või omanik on huvitav isiksus ja valmis oma ärifilosoofia üle arutlema. Konkreetsed nimed anname teada alates jaanipäevast
Aga oma nime soovitame kohe kirja panna. Seekord on meil Kanadas kohapeal abis ennenägematu hulk kohalikke eestlasi, kes tunduvad lausa võistlevat meile võimalikult huvitavate firmadega kohtumiste kokkuleppimises. Programm tuleb vägev!

Kuidas registreerida?
Õppereisile palume registreeruda doris.pold@itl.ee. Pakutud hinnaga registreerumisvoor  lõppeb 14. juunil. Pärast seda on hind võib-olla kallim.
Lisaküsimustele programmi ja külastatavate ettevõtete kohta vastavad teet.jagomagi@regio.ee (5048654) ja aavo.kokk@catella.ee (56804410).


Klastriliikmete osalust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.