Uudised

Sarja „See on turvaline IT!“ lõpukonverents Tallinnas

Reedel , 4. jaanuaril 2013 toimub Tallinnas rahvusraamatukogus tasuta konverents „ See on turvaline IT!“. Konverentsile on oodatud kõik lapsevanemad, õpetajad ning noorsoo- ja sotsiaaltöötajad.

Konverentsil jagavad IT-ettevõtted teadmisi, missugused on tehnoloogia arengusuunad ja mida tuleb internetiohutuse seisukohalt silmas pidada. Lisaks ettevõtetele astuvad konverentsil üles õpetajad, korrakaitsjad ja internetiturvalisuse tagajad. Konverentsil räägitakse, missuguseid ohte kätkeb endas Interneti mõtlematu kasutamine ja mida saavad täiskasvanud teha, et lapsed teaksid, kuidas end kaitsta Internetis peituvate ohtude eest. Konverentsi kava leiab veebist.

Tallinnas toimuv konverents paneb punkti Eesti Infotehnoloogia ja Kommunikatsiooni Liidu poolt korraldatud sarjale „See on turvaline IT!“. Sarja raames on juba toimunud viis konverentsi Eesti eri paigus - möödunud kevadel Tartus, Pärnus ja Paides, sügisel Rakveres ja Jõhvis.
Konverentside sarja ühe eestvedaja Sertifitseerimiskeskuse juhi Kalev Pihl sõnul on Eesti eri paiku väisanud sari andnud suurepärase võimaluse arutada inimestega, kelle töö on seotud noortega, kuidas aidata kaasa internetialase turvateadlikkuse tõstmisele olukorras, kus suhtlusvõrgustikud ja mobiilsed seadmed on noorte elu loomulik osa. Kindlasti on aidanud toiminud üritused mõjutada ka noortega töötavate inimeste teadlikkust tehnoloogiast.

Tänapäeval pakub tehnoloogia mugavaid ja käepäraseid lahendusi igapäevasesse ellu ning üha enam muutub oluliseks, et noor, kes loob sisu, edastab info, käivitab seadme või programmi, ei seaks end ohtu ning saaks vajadusel tuge täiskasvanutelt.
Kui info- ja telekommunikatsiooni ettevõtted on tavaliselt need, kes tegelevad heas usus uute ja innovaatiliste lahenduste loomisega, et avada uusi võimalusi ja muuta elu paremaks, siis on meie kohus aidata ühiskonnal toime tulla nende muudatuste pahupoolega. Konverentsidel tahame anda võimaluse kõigile küsida ja saada vastuseid otse allikast – otse sealt, kust tehnoloogia meie ellu tuleb, lisas Pihl.

Konverentside sarja „See on turvaline IT!“ elluviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Konverents viiakse läbi Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ja BCS Koolituse koostöös.


Lisainfo
Doris Põld
ITL projektijuht
Doris.pold@itl.ee
5114411

Elo Allemann
BCS Koolitus projektijuht
Elo.allemann@bcs.ee
699 8155