Uudised

Presidendilt saavad märgi rinda mitu infotehnoloogia valdkonna tunnustatud edendajat

Eesti kui e-riik tänab ja tunnustab oma sünnipäeva eel mitmeid infotehnoloogiavaldkonna edendajaid. Valgetähe teenetemärgi saavad küberturbespetsialist, e-valimiste usaldusväärsusele kaasa aitaja Renee Trisberg; elektroonilise side võrgu ja teenuste arendaja, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht Jüri Jõema; Raul Parusk, kes algatas projekti „Vaata Maailma“; IT-hariduse toetaja ja valdkonna edendaja Valdo Kalm EMT AS-ist; küberjulgeoleku valdkonna arendaja, Riigi Infosüsteemide Ameti peadirektor Jaan Priisalu; Ahto Kalja, kes on olnud 12 aastat X-tee projektijuht ja selle arendaja, mis on viinud X-tee tunnustamiseni ka Soomes; tarkvaraarendusfirma ZeroTurnaround asutaja, informaatikadoktor Jevgeni Kabanov; E-Riigi Akadeemia Sihtasuse (eGA) tegevdirektor, X-tee loomise üks eestvedajaid Arvo Ott.

President Ilves annab riigi teenetmärgid üle 23. veebruaril Pärnu teatris Endla.

Valdo Kalm: hea meel, et meid on märgatud

EMT juht Valdo Kalm oli teenetemärgist uudist kuuldes üllatunud ja kuigi ta peab ennast tagasihoidlikuks inimeseks, ei suutnud ta siiski oma rõõmu varjata.

President Toomas Hendrik põhjendas Valdo Kalmule Valgetähe III klassi teenetemärgi andmist IT-hariduse toetamise ja valdkonna edendamisega.

"Eks ma ole midagi antud alal muidugi teinud, kuid suurem hea meel on siiski selle üle, et meie sektorit tunnustati ja ka meie liidu juht Jüri Jõema oli teenetemärkide nimekirjas," kommenteeris Kalm. "Oleme püüdnud IT-haridust kui tuleviku ala populariseerida ja tagant lükata ning nfotehnoloogia abil ka efektiivsemat tulevikumajandust üles ehitada."

Kalm tunnustas presidenti, et ta on olnud hindamatu tugi kogu IT-sektorile ning taaskord tõstis esile ka Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu. "Meil on väga tubli liit ja mina lihtsalt olen aidanud selle tegevust veidi tagant lükata," jääb Kalm tagasihoidlikuks.

Suurfirma juhi sõnul on ka meedia tähelepanuga harjunule taoline positiivne tunnustamine väga vajalik. "Ma olen suhteliselt tagasihoidlik inimene, kellele pole erilisi märke rinnas ja sõrmuseid sõrmedes, kuid siiski on mul selle teenetemärgi üle väga hea meel!"

Allikas: www.ap3.ee; www.e24.ee