Uudised

Mitmekülgne programmeerimise suvelaager avab uksed

Täna, 11. augustil 2014 avab Kääriku Spordikeskuses uksed NutiLaager, kus 40 last veedavad 5 päeva programmeerides. Osalejad on vanuses 9-14-aastat ning neist 12 on tüdrukud. Laagris on koos nii lapsed, kes on varem programmeerimisega tegelenud kui ka need, kes seda maailma alles avastavad.

“Programmeerimine on üks osa digitaalsest kirjaoskusest,” kommenteeris laagrit Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo. “Selline laager annab lastele võimaluse mänguliselt oma IT-oskusi lihvida” lisas ta.

Programmeerimist õpetatakse programmeerimiskeele Scratch abil, mis sobib hästi lastele ja noortele. Lisaks proovitakse, kuidas käib mobiiliäppide programmeerimine. Samuti viiakse läbi eraldi robootika-valdkonna tunnid. Lapsed saavad laagris ise LEGO Sumo-robotit ehitada. Selliste robotite ehitamiseks ja juhtimiseks korraldatakse nii Eesti tasemel kui ka rahvusvahelisi võistlusi, kus eesmärk on teise roboti väljalükkamine spetsiaalsest ringikujulisest alast. NutiLaagrisse tulevad külla ka juba kogenud noored robootikud, kes näitavad, kuidas nad valmistuvad rahvusvahelisteks robootikavõistlusteks.

Laagris tutvustakse ka programmi Kodu Game Lab, kus lapsed saavad ise luua arvutimängu maailma, kasutades selleks visuaalset programmeerimiskeelt.

NutiLaagris juhendavad lapsi oma valdkonna fännid, kellel on varasem laste ja noortega töötamise kogemus. Lisaks IT-tegevustele jääb laagris piisavalt aega ka sportlikeks tegevusteks ja suhtlemisoskuste arendamiseks.

NutiLaager on üks Euroopa Kodeerimisnädala (EU Code Week) poolt tunnustatud üritustest. Euroopa Kodeerimisnädal toimub 11.-17. oktoobrini 2014. Kodeerimisnädala eesmärk on koondada tähelepanu programmeerimisele ning õppida programmeerimist ja sellega seotud oskusi.

NutiLaagri suursponsorid on Microsoft, EMT/Elion, Swedbank ning Hasartmängumaksu Nõukogu. NutiLaager on osa suuremast projektist, mille raames viiakse näiteks sügis-talvisel perioodil läbi ööbimiseta IT-valdkonna linnalaagreid ning ühepäevaseid töötubasid.

Projekt on osa Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) IKT-valdkonna ja e-oskuste olulisuse populariseerimise projektist “Kõik on IT” ning tegevuste elluviimist toetab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus IKTP programmi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist. NutiLaagri läbiviimist korraldab Vaata Maailma sihtasutus koostöös MTÜ Robootikaga.

Lisainfo: www.nutilabor.ee/nutilaager