Uudised

Maailma suurimale tehnikamessile oodatakse Eesti IKT ettevõtteid

Autor: Ronald Liive

Tehnikahuviliste jaoks algab iga aasta suure pauguga. Traditsiooniliselt toimub aasta esimesel nädalal USAs Las Vegases maailma suurim tarbeelektroonika mess CES. Mess sai alguse juba 1967. aastal. Aastast aastasse läheb mess üha suuremaks ning veelgi ekstravagantsemaks.

CES-i korraldab koduelektroonikatootjate assotsiatsioon (CEA), kuhu kuuluvad praktiliselt kõik elektroonikatootjad. Viimasel kahel nädalal on Euroopat väisanud CEA tegevjuht Gary Shapiro, kommunikatsioonijuht Allie Fried ja äristrateeg Shawn DuBravac. CES-i messi tutvustamiseks korraldas assotsiatsioon möödunud nädalal Kopenhaagenis pressiürituse, kuhu lisaks taanlastele kutsuti ka eestlased.

Kui taanlaste ja eestlaste ühte punti panemine tundub esmalt ebatavaline, siis CEA tegevjuhil oli sellele hea põhjendus. Shapiro sõnul oli neil kindel soov eestlasi sõbralikus õhkkonnas võõrustada. Kuna senimaani on CESi peetud kohaks, kus firmad saavad huvilistele esitleda oma uusi tahvel- ja sülearvuteid ning muid füüsilisi tooteid, siis Shapiro kinnitusel ei ole see taotuslik.

Olles kuulnud edukatest Eesti idufirmadest, teatas tegevjuht, et nad on enam kui teretulnud maailma suurimal tehnikamessil osalema. Shapiro väitel seabki CES tulevikus suuremat rõhku teenuste ning täislahenduste tutvustamisele, kui lihtsalt pelgalt uute vidinate näitamisele.

Koos tegevjuhiga olid eestist väga huvitatud kommunikatsioonijuht Allie Fried ja äristrateeg Shawn DuBravac. DuBravac isegi sedavõrd, et pärast mõnda Kopenhaagenis veedetud päeva otsustas ta nädalavahetuseks Eestisse lennata. Pärast Haapsalu ning Tallinnaga tutvumist oli DuBravac Eestist veelgi rohkem vaimustuses.

Järgmise aasta CESi mess leiab aset 6. kuni 9. jaanuarini Las Vegases. Kuna mess on väga massiivne, võtab selle korraldamine kaua aega, ning seetõttu on enamus järgmise aasta ajakavast juba paigas ning kinnitatud.

„Kuigi Las Vegas on Eestist kaugel, ning CESil osalemine võib ainult idufirmade jaoks liialt keeruliseks osutuda, peame plaani kuidas siiski kõige paremal viisil Eesti IKT ettevõtete osalemist messil toetada,“ sõnas samuti CEA kohtumisel osalenud ITL esindaja ja Tehnopoli IKT valdkonna juht Toomas Türk. Ta lisas:“CES pole enam ainult koduelektroonika mess, vaid pakub võimalusi tutvustada uusi nutikaid lahendusi laiemalt ning jõuda ka maailma suurkorporatsioonide ja võimalike välisinvestoriteni.“

Viimastel aastatel on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetanud IKT ettevõtete osalemist Barcelonas toimuval Mobile World Congressil.

Allikas: www.kiip.ee