Uudised

Lairibaprojekt EstWin kandideerib rahvusvahelisele IKT auhinnale

Eesti lairiba arenduse projekt EstWin on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ekspertidest koosneva rahvusvahelise žürii poolt valitud kandideerima World Summit Award (WSA) järgmises voorus e-kaasamise ja osalemise kategoorias.

EstWin konkureerib pea 500 IKT valdkonna sisuteenuse ja rakenduse hulgas, mis pärinevad 168 erinevast riigist. WSA suur žürii koguneb Tallinnas 29.-31. augustil.

«EstWin-i valimine maailma parimate IKT projektide hulka on meile suur tunnustus,» ütles EstWin projekti elluviiva Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juht Olav Harjo. «EstWin-i edu saladuseks on olnud väga hea koostöö riigi ja kõikide operaatorite vahel. Kindlasti on paljudel meie projektist õppida, kuidas üheskoos on kõik võimalik.»

Rahvusvahelise konkursi esimeses voorus hindab žürii interneti vahendusel kandidaate ning valib igas kategoorias välja 15-20 projekti, mis jätkavad võistlemist.

Augusti lõpus koguneb Tallinnas rahvusvaheliselt tunnustatud IKT ekspertidest ja valdkonna liidritest koosnev WSA suur žürii, et hinnata eelvalitud kandidaatprojekte ja valida finaali 40 parimat. Suure žürii liikmed pärinevad igalt kontinendilt ning tegutsevad loomemajanduse, telekommunikatsiooni, reklaami, ajakirjanduse, uuringute ja koolitamise valdkondades. Žüriid võõrustavad kohalikud partnerid IKT klastrist.

Allikas: www.e24.ee