Uudised

Kutsume osalema ITL-i tagasi koolialgatuses „Reaalainetega edukaks“!

Meil on hea meel teatada, et me teeme seda jälle - läheme koolidesse ja näitame kuidas tehnoloogia muudab maailma ning miks just IKT-valdkonnas võiks olla praeguste koolinoorte tulevik.

Kutsume teid kõiki märtsis 2016 osalema ITL-i tagasi koolialgatuses „Reaalainetega edukaks“!

Millega tegemist?
„Reaalainetega edukaks“ eesmärgiks on suurendada noorte huvi tehnoloogia arengu ja reaalainete vastu ning näidata nende praktilisi rakendusvõimalusi igapäevaelus.
Meie ootus teile on lihtne – tule ja anna märtsikuus vähemalt üks koolitund mõnes üldharidus-või kutsekoolis! Eelmisel aastal osales „Reaalainetega edukaks“ algatuses IKT ettevõtetest ligi 100 inimest ja fookusnädalal anti kokku üle 180 tunni. Olen kindel, et sel aastal suudame selle ületada.

Kuidas algatusega liituda?
- Parim viis tunni andmiseks on see, et tehke sellest oma ettevõtte üritus ja minge ühte kooli terve meeskonnaga, sest eriti vahva, mõjus õpilastele ja seltskondlik osalejatele ongi see, kui ettevõttest suundub samaaegselt samasse kooli tunde andma lausa kümmekond külalisõpetajat! Seega kogu kolleegid kokku ja andke soovist, kuhu piirkonda ja/või millal soovite suunduda, võimalikult kiiresti märku aadressil maarja.rannama@itl.ee. Sobiva kooli leidmine jääb juba meie ehk ITL-i hooleks. Kui kardate seda, mis teid koolis ees ootab, siis andke julgelt teada ja tuleme ja räägime teile tunni andmise ideedest.
- Endiselt jääb alles ka võimalus individuaalselt kooli suunduda. Registreeri end külalisõpetajana „Tagasi kooli“ infosüsteemis, kui Sa seda veel teinud ei ole ning sama süsteemi abil saad leida ka endale sobiva kooli.

Kui veel kahtled...
Kui tekkis tunne, et ma tahaks osaleda küll, aga ma ei oskaks midagi noortele rääkida või ei tea, kuidas tundi anda, siis ideede osas, mida rääkida ja kuidas tundi üles ehitada leiad lisainfot ITL-i veebist.
Sinna oleme koondanud eelmise aasta materjale ja soovitusi tunni ülesehitamiseks ning ka mõned näidistunnikavad koos põnevate mängudega. Seal on ka inglise keelne tutvustus juhuks kui teie ettevõttes on võõrkeelseid kolleege, kes sooviksid tunde anda.

Miks peaksin...?
- Jagades õpilastega oma elu- ja töökogemusi, seostad koolis õpitavat praktilise eluga ning lood tihedama sideme kooli, kasvava põlvkonna, ühiskonna ja ka IKT valdkonna vahel. Teisisõnu – just nendest noortest, keda külalisõpetajatena tundides kohtate, võivad saada uued arendajad, analüütikud, graafikud või ….. nutikate IT idufirmade loojatena hoopis tulevased tööandjad!
- Tundi andes saad ka ise kordumatu elamuse osaliseks! Vaata eelmiste aastate IKT külalisõpetajate muljeid!
- Koos ühise meeskonnana kooli minek püüab rohkem ka avalikkuse (meedia) tähelepanu eriti veel kui lähete väljapoole Tallinnat – teeme ennast nähtavaks.

Selleks, et rohkem infot saada, endale kool leida ja oma ettevõtte ühiskülastust planeerida, andke osalemissoovist võimalikult kiiresti teada maarja.rannama@itl.ee.Maarja Rannama
projektijuht
ITL
maarja.rannama@itl.ee
+372 5558 2672
Skype: maarjaunt