Uudised

Kutse üle-euroopalise on-line töömessile 18.09.2015

Üle-euroopaline töövahenduse võrgustik EURES ja töötukassa korraldavad 18. septembril online-töömessi, mille fookus on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektoril. Osalema on oodatud ka teiste valdkondade ettevõtted, kellel on vajadus ja valmisolek värvata töötajaid ka teistest Euroopa riikidest. Virtuaalse töömessi eesmärk on viia kokku Eesti tööandjad ja Euroopa tööotsijad.

Mis on EURESe online-töömess?
EURES (European Employment Services) on Euroopa Komisjoni loodud töövahenduse võrgustik, mille andmebaasis on praegu üle 180 000 tööotsija CV erinevatest Euroopa riikidest – nende hulgas üle 500 IT spetsialisti, kes on valmis asuma tööle Eestisse. Virtuaalne töömess on EURESega liitunud Euroopa Liidu riikide tööotsijate ja tööandjate kokkuviimise formaat, mille Eesti pilootprojektis osales eelmisel aastal üle 1000 tööotsija üle Euroopa. Mess toimub spetsiaalselt selleks loodud portaalis www.europeanjobdays.eu. See tähendab, et nii tööandjate kui tööotsijate osalemiseks on oluline vaid internetiühenduse ja arvuti olemasolu.

Miks osaleda?
• Hea võimalus teha ennast nähtavaks uutele sihtrühmadele üle Euroopa
• Võimalus leida just see töötaja, keda olete otsinud
• Saate lisaks Eesti tööturule ülevaate ka sellest, millise kvalifikatsiooni ja oskustega töötajaid teistest Euroopa Liidu riikidest leida võib
• Osalemine on nii tööandjale kui tööotsijale tasuta

Kuidas online-töömessil osaleda?
Online-töömessil tuleb:
• luua kasutajakonto www.europeanjobdays.eu/en/events/estonian-online-job-day-ict-and-engineering-professionals keskkonda (juhendmaterjalid saate meie käest);
• sisestada ettevõtte ingliskeelne tutvustuse ja tööpakkumised www.europeanjobdays.eu
lehele;
• tagada, et vähemalt üks inimene ettevõttes oleks valmis messi ajal tööotsijatega suhtlema messi online-suhtluskeskkonnas (eelnevalt saadame juhendmaterjalid chati kasutamiseks).

Lisavõimalused oma ettevõtte tutvustamiseks:
Kui teil on oma ettevõtet tutvustav ingliskeelne video (või muu tutvustav materjal), saab selle messi keskkonda üles laadida. Kui soovite, võite teha messi jaoks eraldi video, milles tutvustate oma ettevõtet ja pakutavaid töökohti. Kui vaja, saame lihtsama – ettekande formaadis video - salvestada töötukassas kohapeal – selles lepime eelnevalt kokku. Eelnevalt salvestatud videod on messipäeval üks osa messist.

Oma osalemissoovist palun andke teada hiljemalt 20. augustiks e-posti aadressil kyllike.heide@tootukassa.ee.