Uudised

Kui oled vabatahtlikuna käinud tööl Sub-Sahara Aafrikas, saad hakkama ka külalisõpetajana koolis ehk kuidas ma „Reaalainetega edukaks“ nädalal koolitundi andsin

Katrin Charles, HR spetsialist ettevõttes IBM

Möödunud nädalal käis üle 100 info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia ehk IKT valdkonna töötaja koolides üle Eesti, et näidata noortele reaalainetundide seost tegeliku eluga: läbi oma isikliku kogemuse.

Sammud seadsin kooli ka mina. „Tagasi kooli“ tundide andmise saagiks jäi mul seekord vaid 21. kooli 12 klass, aga see oli see-eest väga lahe!

Tunni andmise kogemus oli väga vahetu ja lõbus. Alguses tegin lastega nn "aju poolkerade tasakaalustamise" harjutust näppudel, mis oli neile endile huvitav ja naljakas. Seejärel näitasin õpilastele videoklipina IBMi "Hullu teadlase" esinemist TTÜ-s eelmisel aastal. Meie teadlase põhisõnum oligi selline, et praegu on parim aeg olla nohik:)! Jagasin lastega ka teadlase CVd, mis pani neid ohkama: 4 lk täispikitud teadussaavutusi ning 40 patenti oma nimel kõlab ju päris hirmutavalt. Aga teadlase sõnum ja see, kuidas ta seda TTÜ-s edasi andis oli lihtsalt nii äge! Aimu saad sellest Ekspressis ilmunud meie "Hullu teadlase" arvamusloost.

Nii vahva oli üks tund tööpäevast koolitunni andmisega vahetada: sain ka ise maitsta jagamisrõõmu ning vaheldust argipäeva. Kui mõni kool avaldab soovi, olen valmis taas klassi ette astuma. Kuna olen töötanud vabatahtlikuna Sub-Sahara Aafrikas, siis kindlasti pakuks lisaks IKT kogemustele ka see teema tulevikuks huvi.