Uudised

Konkurss Eesti parim e-teenus 2013

Riigi Infosüsteemide Amet (www.ria.ee) korraldab iga kahe aasta tagant konkursi, et välja selgitada viimastel aastatel loodud Eesti parimad e-teenused. Sel kevad-talvel toimub konkurss juba viiendat korda ja kannab nime „Eesti parim e-teenus 2013“.

Konkurss „Eesti parim e-teenus“ toimub selle nime all teist korda. Esimene kord oli 2011. aastal. Varasematel aastatel on konkurss toimunud nime all „Parim sisuteenus“ (2005, 2007, 2009). Varasematel aastatel toimunud konkursside kohta saate lugeda SIIT.

Konkursi eesmärgiks on tutvustada ja tunnustada Eesti innovatiivseid e-teenuseid ja nende tellijaid/tootjaid nii avalikus kui ka erasektoris, samuti motiveerida teenusepakkujaid jätkuvalt välja töötama uusi kasulikke lahendusi.

Konkursile saavad teenuseid esitada nii teenusepakkujad ise kui ka teenuste tootmisesse kaasatud tarkvaraarendusettevõtted. E-teenused võivad olla väga erinevat tüüpi, näiteks infoteenused ja portaalid, dokumentide ja taotluste menetlusteenused, e-demokraatia teenused (hääletamine, valimine jms), iseteeninduskeskkonnad jmt. Käesoleva aasta konkursil on 7 kategooriat: e-äri, e-tervis, e-haridus, e-meelelahutus, e-kultuur, e-valitsemine ja e-kaasamine.

Konkursile esitatud e-teenuste seast valitakse välja võitjad 7s kategoorias ning peavõitja. Samuti valitakse välja kuni 8 teenust, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel e-teenuste konkursil World Summit Award.

Olulised kuupäevad
4. märts 2013
– konkursi „Eesti parim e-teenus 2013“ väljakuutulamine, algab taotluste vastuvõtmine
6. märts 2013 – inspiratsiooniseminar „Eesti IT-tiigri järgmine hüpe“. Täpsemat infot seminari kohta leiad SIIT. Oled oodatud!
26. märts 2013 – konkursile taotluste esitamise tähtaeg
19. aprill 2013 - konkursi võitjate väljakuulutamine Infoühiskonna aastakonverentsil