Uudised

Kaubanduskoda tunnustas aumärkidega ITLi inimesi

8. aprillil toimunud kaubanduskoja traditsioonilisel Kevadballil tunnustas koda I, II ja II klassi aumärkidega inimesi, kes on mänginud olulist rolli Eesti ettevõtluskeskkonna kujundamisel ning kelle isiklikke saavutusi ettevõtluses saab seada eeskujuks.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja aumärk on kaubanduskoja austus-, tunnustus- või tänuavaldus, mis antakse Eesti Vabariigi või välisriigi kodanikule eriliste teenete eest kaubanduskoja ja/või Eesti majanduse arengule kaasaaitamisel.

Esimese klassi aumärki saab anda kõrgele riigitegelasele või ettevõtjale, teise klassi aumärki saab anda kõrgele riigitegelasele, ettevõtjale või ettevõtte tegevjuhile ning kolmanda klassi aumärki saab anda kõrgele riigitegelasele, ettevõtjale, ettevõtte tegevjuhile või koja tegevpersonali esindajale. 

I klassi aumärgi said: 
Tiina Mõis – Genteel AS
Enn Kunila – NG Investeeringud OÜ
Jaak Nigul – Tarmeko KV OÜ
Ants Sild – Baltic Computer Systems AS 

II klassi aumärgi said: 
Urmas Varblane – Tartu Ülikool
Väino Reinart – Välisministeerium
Andrus Mossov – Silberauto AS

III klassi aumärgi said: 
Toomas Kuuda – Eesti Kaubandus-Tööstuskoda
Jüri Jõema – Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit MTÜ 

„Varasema 17. aasta jooksul on kaubanduskoja tunnustuse osaliseks saanud 113 inimest. Täna lisanduvad sellesse nimekirja veel üheksa inimese nimed,“ ütles kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman. „Nende inimeste panus ja mõju Eesti majanduse arengule, ettevõtluse järjepidevusele või ka Eesti ettevõtjate rahvusvahelisele edule kaasaaitamisele on olnud väga oluline,“ sõnas ta.

Aumärgid anti üle kaubanduskoja liikmetele mõeldud Kevadballil, mis leidis aset juba 21. korda.  Kaubanduskoda tunnustab aumärkidega märkimisväärseid inimesi juba aastat 1999. 

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda