Uudised

IT ÖÖ sütitas noortekeskustes taas mõtteid!

15.– 16. märtsil toimus avatud noortekeskustes üle Eesti juba kolmas IT ÖÖ. Seekord arutlesid noored, mis IT ERIALA ON PARIM VALIK. Mõttetalgute tulemusena valminud vahvad plakateid, esitlusi ja videoid saab näha StartIT Facebook´i keskkonnas ja www.startit.ee  kodulehel.

„Noored, just teilt võivad tulla uued kõige lahedamad lahendused. Ärge laske ennast piirata mõtetel mis on võimalik ja võimatu!“ julgustas Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) presidendi Enn Saar 15. märtsil ürituse avakõnes noori lennukalt kaasa mõtlema.
Täna hommikul lõpule jõudnud IT ÖÖ-l valmiski enam kui 400 noore koostööna üle 50 loomingulist videot, plakatit ja esitlust, millega noored väljendasid arvamust, miks nende arvates IT on parim erialavalik.

Kaasalööjaid oli 14 põhikeskusest ja nendes külalisena osalenud 27 noortekeskusest, mis on ligikaudu 200 osaleja ja 20 keskuse võrra enam kui varasemal aastal. „Kui iga aasta mõtlen, et kas nüüd aitab ja idee on kaduma läinud või enam pole asi uudne, siis igal aastal on varasemaga võrreldes ikka enam noori, kes asjaga kaasa lähevad! Järelikult on selliseid algatusi ja teistmoodi väljakutseid noortele vaja,“ rõõmustab ürituse üks eestvedajatest ITL-i projektijuht Doris Põld. Keskmiselt oli osalejaid igas keskuses 20-50.

Peamiselt teostati ideed plakatitena, aga kokku pandi ka kümmekond lahedat videoklippi. Tööd tutvustavad nii seda, mis IT on, kuidas ühendada praegune arvutimänguhuvi põneva erialaga tulevikus, mismoodi IT eriala valik aitab katta söögilaua ja lahendada ise kiirelt olukordi, mil tehnika kodus alt veab ning järjepideva õppimise tulemusena saada ka miljonäriks, kui viitasid ka sellele, et tänapäeval on IT kõikjal meie ümber ning et IT eriala valikuga saab noor kaasa laheda, tohutute arenguvõimaluste ja hea sissetulekuga töö. IT ÖÖ-l tekkinud lahedaid töid saab ITL tulevikus kasutada noorte seas IT eriala reklaamimisel. Oma lemmiku valib lähiajal ka IT Kolledž, hakates seda kasutama kooli reklaamimisel.

IT ÖÖ eripäraks oli see, et üritus toimus kõikjal üle Eesti samamoodi. Tegevuste elluviimisel lõid lisaks noortele ja noortekeskustele kaasa ka IT valdkonna tudengid ja IKT ettevõtete esindajad ning osalejad olid sõltumata vanusest, kogemusest jne võrdsed. „Uuendusena haldas kogu ööd reaalajas IT Kolledžisse loodud stuudio, mis andis palju juurde nii tehnilisel kui sisulisel ning muutis korralduse sujuvamaks“, väärtustab Põld üliõpilaste panust. Lisaks vahendas sündmusi Keila noorteraadio Kraadio. Ürituse teine eestvedaja, Indrek Palu tunnustab ka koostööd ettevõtjatega: “Lahe oli see, et osadel ettevõtjatel, kes ülekannet jälgisid, tekkis tahtmine samuti intervjuu anda. Nad võtsidki keskusega ühendust ja said otse-eetris kaasa rääkida!“

IT ÖÖ oli kulminatsiooniks 11.-15. märts toimunud „Tagasi Kooli“ fookusnädalale „Reaalainetega edukaks“. IT ÖÖ eesmärgiks oli äratada noortes huvi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna vastu, näidata seoseid teiste valdkondadega ja kummutada levinud stereotüüpe IT spetsialistidest. Ettevõtmise eestvedajateks on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) koostöös MTÜ-ga Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus. IT ÖÖ elluviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond. Lisateave www.startit.eewww.ank.ee,  www.facebook.com/startit.ee.

Lisainfo:
Doris Põld
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, projektijuht
doris.pold@itl.ee 
tel 511 44 11
www.startit.ee  
http://www.facebook.com/startit.ee  

Indrek Palu
IT ÖÖ projektijuht
indrek.palu@karksi.ee
tel 5347 4996
www.eank.ee