Uudised

IT Akadeemia kuulutab välja stipendiumikonkursi Innovatsiooniakadeemial osalemiseks

IT Akadeemia kuulutab välja konkursi 40-le IT-tudengile, et osaleda suvel Nizzas toimuval kolmenädalasel Euroopa Innovatsiooniakadeemial.

Alates tänasest (28.01) on avatud kandideerimine IT Akadeemia stipendiumile, et osaleda 07.-25.juulini toimuvas Euroopa Innovatsiooniakadeemia koolitusprogrammis Lõuna Prantsusmaal, Sophia-Antipolises.

Innovatsiooniakadeemias osalemiseks moodustatakse tudengitest tiimid, kes rahvusvaheliste ekspertide juhendamisel loovad IT-valdkonna tulevikutooteid ja –teenuseid.

Kolmenädalane Innovatsiooniakadeemia toob Euroopa suurimasse tehnoloogiaparki (Sophia-Antipolis) kokku oma ala eksperdid Googlest, Microsoftist, Samsungist, Roviost ja Amadeusist aga ka hulganisti äriinvestoreid ja erialade tipp-koolitajaid UC Berkeley ja Stanfordi Ülikoolidest.

“Varasematel aastatel osalenute tagasiside on näidanud, et tudengitele on Innovatsiooniakadeemias osalemine andnud juurde palju inspiratsiooni oma ettevõtte alustamiseks ja ideede teostamiseks,” rääkis Euroopa Innovatsiooniakadeemia tegevjuht Anni Sinijärv. Ta lisas, et koolitusprogrammist võtavad osa ka rahvusvahelised äriinvestorid, kes, huvi korral, on nõus koheselt ka tekkinud ideed rahastama. Programmist oodatakse osa võtma 400 innovatsioonihuvilist 50-st erinevast riigist.

"Euroopa Innovatsiooniakadeemias osalemine võimaldab Eesti IT-tudengitel ennast erialaselt teostada, luua uusi ärimudeleid ja saada tuttavaks rahvusvaheliste ekspertidega. Need on olulised eeldused, et Eestis sünniks lähitulevikus veelgi enam tugevaid start-upettevõtteid. Sarnase toetusega plaanib IT Akadeemia ka tulevikus tudengeid toetada,” rääkis IT Akadeemia programmijuht Marily Hendrikson.

Konkursist saavad osa võtta kõik Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja IT Kolledži tudengid.
IT Akadeemia toetab stipendiumiga 40 tudengit. Stipendiumi suurus on 1250€ .

Kandideerimiseks palun saada oma kandideerimisavaldus (vabas vormis) koos CV ja akadeemilise õiendiga aadressile ita@inacademy.eu. Kõikide kandideerijatega võetakse ühendust. Taotluste esitamise tähtaeg on 17.02.2014.

Innovatsiooniakadeemia on Tallinna Tehnikaülikoolist alguse saanud ettevõtmine, mis käesoleval aastal toimub juba neljandat korda. Varasemalt on programm toimunud Tallinnas, sel aastal aga esmakordselt väljaspool Eestit.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning hariduse pakkumise arendamiseks Eesti ja välistudengitele ning koondab tudengeid Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli IKT erialadelt. IT Akadeemia on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse hallatav programm.

Rohkem infot vaata: www.itakadeemia.ee  ja www.inacademy.eu

Lisainfo:
Raili Somelar
Hariduse Infotehnoloogia SA ja IT Akadeemia turundusjuht
53 440 660