Uudised

ITL tunnustas IKT sektori eestkõnelejana Eesti presidenti

Tänasel Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) 15. sünnipäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul tunnustas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit IKT sektori eestkõnelejana Eesti Vabariigi presidenti, Toomas Hendrik Ilvest Eesti e-arengu ja e-demokraatia võimaluste tutvustamise ning propageerimise eest maailmas.
„Eesti presidendil on olnud silmapaistev roll Eestis väljatöötatud e-lahenduste tutvustamistel: nii kohtumistel teiste riigijuhtidega Eestis kui ka erinevatel rahvusvahelistel visiitidel ja konverentsidel,“ sõnas ITL-i president Anneli Heinsoo. „Ka see, et meie president innustab uuenduslikult kaasa mõtlema ja tulevikku vaatama, väärib suurt tunnustust,“ lisas Heinsoo.

President Toomas Hendrik Ilves tänas ITL-i tunnustuse eest: „Poisipõlves, mil ma ei olnud sugugi suur matemaatikahuviline, oli ka mul võimalus õppida programmeerimist. Oskus mõista seda loogikat juba 14-aastaselt on olnud väga väärtuslikuks aluseks nii mulle kui minu koolikaaslastele. Täna on eestlaste sõna IT valdkonna teemadel tõsiseltvõetavam kui mitmete teiste, suuremate riikide oma. Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooniettevõtete eestkõnelejana on ITL juba väga palju ära teinud, kuid ärge alahinnake enda rolli. On väga palju asju, mis just teie saate kodanikualgatusena ära teha. Tavaliselt olen olnud ise auhindade jagaja. Olen siiralt tänulik, et olete tähele pannud just seda, mida olen teinud teadlikult - soovi edendada- IKT-d."

ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit. ITL-i kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 75% Eesti IKT-sektori kogukäibest. Liidu 15. sünnipäevale pühendatud vastuvõtul tänas ITL kõiki, kes nende aasta jooksul on andnud oma panuse liidu arengusse. ITL-i asutamise koosolek peeti 23.03.2000.

Foto: Kristel Aija

Lisateave
Jüri Jõema, 
ITL-i tegevjuht
Tel: 6177 145; 

Heleri Vahemäe, 
tegevjuhi abi
Tel: 5115 521, 6177 145;