Uudised

ITL nimetas Valdo Kalm’u liidu auliikmeks

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu 17. novembril 2016 toimunud üldkoosolekul valiti ühehäälselt liidu auliikmeks härra Valdo Kalm.

„ITL hindab väga kõrgelt Valdo Kalm’u aastatepikkuse panustamist IKT sektori ja Eesti majanduse arengusse,“ sõnas ITL-i tegevjuht Jüri Jõema.
„Siirdumine teise majandussektorisse ei vähenda kindlasti meie koostööd, kuna IKT vahenditega saab oluliselt parandada ja tõsta tootlikkust kõikides majandusvaldkondades,“ lisas Jõema.

TTÜ-s automaatika- ja telemehaanika eriala lõpetanud Valdo Kalm alustas 1986. aastal tööd Tallinna Telefonivõrgu hooldusspetsialistina, jätkas peainsenerina ning haldus- ning müügidirektorina.
1997. aastal nimetati ta Eesti Telefoni juhatusse ja alates 2000. aastast oli Elioni juhatuse esimees. 2003 sai Kalm EMT juhatuse esimeheks ning aastail 2007-2015 oli ka Eesti Telekomi juhatuse esimees. 
Viimane olulisim tegevus selles ametis oli EMT, Elioni ja Eesti Telekomi ühendamine üheks ettevõtteks.
Alates 1. märtsist 2016 töötab Valdo Kalm Tallinna Sadama juhina.

Lisaks on ta tegelenud aktiivselt IKT hariduse populariseerimise ja toetamisega, olles aktiivne nii Tallinna Tehnikaülikoolis, IT Kolledžis kui ka Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuses.

Samuti annab ta välja Evald ja Valdo Kalmu nimelist stipendiumi Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna edukale magistriõppe üliõpilasele.

ITL-i auliikmeks saab olla füüsiline isik, kes on tulemuslikult esindanud Liidu huve ja andnud olulise panuse Liidu eesmärkide saavutamisele. Varasemalt on liidu auliikmeteks valitud Toomas Sõmera ja Ülo Jaaksoo.

ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit, kus liikmeid on täna 82. Lisaks IKT-le spetsialiseerunud ettevõtetele kuuluvad Liitu ka mitmed ettevõtted teistest majandusharudest, mille põhitegevus on IKT-ga oluliselt seotud. ITLi kuuluvate ettevõtete käive moodustab ligi 75% Eesti IKT-sektori kogukäibest.