Uudised

ITL-i segakoor ootab uusi liikmeid, et koos lauluhooaega alustada

ITL-i segakoor – IKT-sektori üks paremaid koostööprojekte – sai augustikuus 7-aastaseks. ITL-i segakoori moodustavad liidu liikmesettevõtetes töötavad või töötanud lauluhuvilised väga erinevatelt ametikohtadelt. Segakooriga saab liituda iga viisi pidav liikmesettevõtte muusikahuviline.

  

Äsja naases koor koos oma dirigentide Paul-Johannes Purga, Rasmus Laksi ja Gerli Aet Arrasega Lissabonis toimunud koorifestivalilt „On Stage in Lisbon 2017“. „ITL-i koor on rahvusvahelistel festivalidel osalenud neljal korral, meid on võistulaulmistel tunnustatud iga kord väärikate auhindadega,“ on koori üks eestvedajast ja president Andu Tali rahul. Näiteks saavutati 2013. a. festivalil „Venezia in Musica“ kulddiplom nii segakooride kui ka folkloori kategooriates – see tulemus tagas koorile õiguse osaleda järgmise viie aasta jooksul ülemaailmsetel koorimängudel. Portugalis toimunud festivali formaat erines varem kogetust. See oli koori esindaja sõnul workshop’i laadi festival, mil põhirõhk oli osalevate kooride avalikel esinemistel, ühiselt harjutamisel ja siis koos esinemistel. Ligi 40-pealisest segakoorist osales Lissaboni festivalil koos dirigentidega 34 lauljat. 

Segakoori repertuaari valiku eest hoolitsevad koori noored dirigendid. Esindatud on koorilaulu klassikud Tormis, Lätte, Hermann, Ellington, Gershwin jt, samuti leitakse aega ka kaasaegsetele heliloojatele nagu Uusberg, Ehala, Tüür, Sisask. Oma roll on üldlaulupeo loovalikutel, samuti on koor osalenud kahel korral Rakvere punklaulupeol. „Selle repertuaar oli väga värvi- ja noodikirev,“ lisab Andu Tali. „Kui välja tuua koori lemmikuid, siis vanameistri Veljo Tormise ja noorema helilooja Pärt Uusbergi lood on meil sageli repertuaaris.“  

Lugude valikul koor endale piiranguid ei sea. „Hoolimata sellest, et korra nädalas proovides käiv koor kvalifitseerub amatöörkooride hulka, siis dirigendid ei tee lauljatele mingit allahindlust ei harjutamisel ega esinemise kvaliteedis,“ selgitab koori esindaja. Lähiajal võib koori lauljatest moodustatud projektibändi „EtnoBIT“ koos taustakooriga näha ITL-i rokipeol RockIT juba 13. oktoobril 2017. Samuti on kavas esineda jõuluteemalise kavaga detsembrikuus. Järgmisel aastal on taas ühine esinemine koos Soome sõprus-segakooriga Cantica Kolmekuningapäeval 6. jaanuaril Soomes Nurmijärvi kirikus ning septembris ootab ees koorifestival Korfu saarel Kreekas. 

„Üks meie unistusi on 7-aastaseks saanud koori traditsioonide jätkumine ning see, et laulusõpru jaguks võrdselt kõigisse häälerühmadeks – see loob eeldused kauni muusika loomiseks. Samuti naudime üheskoos heas seltskonnas ajaveetmist,“ kiidab koori president segakoori rahva seas tekkinud meeskonnavaimu ja ühes rütmist hingamist.    Laulukoori oodatakse uusi liikmeid. „Ootame inimesi, kellel huvi laulmise vastu. Noodilugemisoskus pole nõutud, aga on tervitatav,“ selgitab Andu Tali. „Eriti teretulnud on lisajõud kõrgetesse meeshäältesse. Kindlasti tasub proovima tulla!“ 

ITL-i segakoori proovid toimuvad kolmapäeviti kella 18.00-20.00 Telia uues hoones (Mustamäe tee 3, Tallinn). Teliast on, muide, kõige arvukamalt koori liikmeid. Esimene kooriproov toimubki kolmapäeval, 27. septembril algusega kell 18.00. Kooriga liituda soovijad peaksid endast märku andma: segakoor@itl.ee või 50 13 335. 

ITL