Uudised

ITL-i astusid Swedbank AS ja Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga (ITL) liitusid jaanuaris Swedbank AS ning Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets.

„Swedbank on inimeste arvult üks suuremaid IT ettevõtteid Eestis,“ kommenteeris ITL-i liikmeks astumist Swedbank Grupi IT Balti Panganduse Divisjoni juht Piret Brett. „Oleme alati soovinud olla kursis sellega, mis toimub Eestis IT maastikul ning rääkida kaasa valdkonna arengus. Kuulumine ITL liikmeskonda annab selleks enam võimalust,“ lisas ta.

ITL juhatuse liige Agnes Roos tõi välja, et Swedbank on aastaid olnud Eestis IT tippspetsialistide kasvulavaks. „Paljud tänased IT arvamusliidrid ja Eesti IT valdkonda kujundavad persoonid on olnud pikemat või lühemat aega seotud Swedbankiga,“ viitas Roos. „Kui ühe majandussektori lipulaeva IT meeskond on osa ITL-i liikmeskonnast, võidavad mõlemad pooled.“

Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets partneri Erki Vabametsa sõnul oli ITL-i astumine nende büroo jaoks loogiline samm. „Oleme advokaadibüroo, mille spetsialistid esindavad klientide huve just nutikaid ning tehnoloogiakeskseid lahendusi nõudvates küsimustes. ITL-i liikmena saame oma klientidele olla veel paremaks partneriks IT ja telekommunikatsiooni regulatsiooni valdkonnas “, selgitas ITL-iga liitumise tagamaid vandeadvokaat Vabamets.

ITL-i juhatuse liikme Rain Laane sõnul on Advokaadibürool Tamme Otsmann Ruus Vabamets silmapaistev kogemus intellektuaalomandi ja infoühiskonna valdkonnas. „IKT valdkonda tundvate advokaadibüroode liitumine ITL-iga toob tublit täiendust juriidiliste ekspertide osas, kelle teadmised on alati nõutud ja ITL-i liikmesettevõtetele vajalikud,“ lisas Laane.


ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit, kus liikmeid on täna 77. Lisaks IKT-le spetsialiseerunud ettevõtetele kuuluvad Liitu ka mitmed ettevõtted teistest majandusharudest, mille põhitegevus on IKT-ga oluliselt seotud. Tuntumad neist on Eesti Energia, Kühne+Nagel, LHV Pank, Advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous jt. ITLi kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 90% Eesti IKT-sektori kogukäibest.

Swedbank on avatud ja hooliv pank, mille klientide hulgas on 7,8 miljonit eraisikut ning enam kui 600 000 ettevõtet ja organisatsiooni. Tänu sellele oleme klientide arvu poolest Rootsi suurim pank ning juhtpositsioonil ka oma teistel koduturgudel: Eestis, Lätis ja Leedus. Meile on oluline aidata oma klientidel, aktsionäridel ja ühiskonnal tervikuna säilitada mõistlikku ja jätkusuutlikku finantsseisundit. Teeme kõvasti tööd, et arendada ja hoida oma klientidega lähedasi ning pikaajalisi suhteid. Seetõttu on Swedbankil ulatuslik jaevõrgustik ning hästi välja arendatud telefoni-, interneti- ja mobiiliteenused.

Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets on majandusasjadele pühendunud advokaadibüroo, kes soovib olla heaks partneriks klientide õigusküsimuste lahendamisel. Büroo jaoks on kliendid eelkõige koostööpartnerid. Kliendi huvisid silmas pidades on büroo motoks „aus ja selge õigusabi“ . Büroo tugevuseks on oskus ette näha ja eelarvestada mistahes ülesandega kaasnevaid õigusabi tasusid ja kulusid ning kokkulepitud eelarvele ka kindlaks jääda. Büroo tegutseb pan-Balti õigusteenust osutades TRINITI nime all. TRINITI on kolme juhtiva Balti advokaadibüroo allianss, mis oma piiriüleste töögruppide ning enam kui 40. spetsialistist koosneva ühise meeskonnaga teenindab kliente Eestis, Lätis ja Leedus.


Lisainfo
Jüri Jõema
ITL-i tegevjuht
6177 145
Jyri.joema@itl.ee  

Hedi Mardisoo
Swedbank AS
hedi.mardisoo@swedbank.ee  

Erki Vabamets
Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets partner
erki.vabamets@torv.ee