Uudised

ITL-i astus STV AS

Jaanuari lõpus astus Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu (ITL) telekommunikatsiooniettevõte STV AS.

AS STV juht Erik Reinaru: „Tänaseks oleme ehitanud optilise võrgu ligi 300 000 koduni. See loob võimaluse pakkuda põnevaid televisiooni lisateenuseid. Selleks peab aga kasvama ka sisupakkujate ja operaatorite julgus katsetada uusi koostöömudeleid. Liitumine ITL-ga annab hea võimaluse selleks, et infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonisektori (IKT) tegevustes kaalukamalt kaasa rääkida ja anda oma panus Eesti jätkuvale infotehnoloogiaarengule.“
STV jaoks on muuhulgas fookuses ka autoriõiguste temaatikaga seonduv, mis Reinaru sõnul vajab kaasajastamist seoses meediamaastikul toimuvate tarbijakäitumise trendidega.

„Meil on heameel, et STV kui üks oluline tegija side- ja kaabeltelevisiooni alal liitus ITL-iga,“ tunnustab STV liitumisotsust ITL-i juhatuse liige Tiit Tammiste. Ta jätkab: „Telekommunikatsiooniettevõtetele pakub ITL väga head võimalust kujundada ühised seisukohad ja rääkida seadusloomes kaasa, et EL-s vastu võetud määrused ja regulatsioonid oleksid mõistlikud nii Eesti ettevõtetele kui ka tarbijatele. Iga uus liige annab ITL-i sõnumitele kaalu juurde. Tänu võimalustele IKT sektori tegemistes kaasa rääkida saavad ettevõtted ka ise olla paremad koostööpartnerid nii teistele IKT ettevõtetele kui ka riigile.“

ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit, kus liikmeid on täna 84. Lisaks IKT-le spetsialiseerunud ettevõtetele kuuluvad Liitu ka mitmed ettevõtted teistest majandusharudest, mille põhitegevus on IKT-ga oluliselt seotud. ITLi kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 74% Eesti IKT-sektori kogukäibest.

STV pakub Eestis telekommunikatsiooniteenuseid alates aastast 1994. Teenuste portfellis on telefoni-, interneti-, digiTV ja turvateenused era- ja ärikasutajatele. STV teenuseid kasutab üle 100 000 Eesti kodu.

Lisainfo:

Liia Ringo
ITL-i kommunikatsioonijuht
tel 6177 145
liia.ringo@itl.ee
www.itl.ee