Uudised

IT-praktikud tutvustasid Tartus, kuidas Tööstus 4.0 aitab tootmist efektiivsemaks muuta

„Eesti konkurentsivõime säilitamiseks, aga veelgi enam parandamiseks, on vaja järgnevatel aastatel teha olulisi investeeringuid tööstuse kaasajastamisse,“ ütleb Eesti IKT klastri juht Doris Põld. IT-praktikute näiteid selle kohta, kuidas tööstuse digitaliseerimine aitab tootmist efektiivsemaks muuta, sai kuulda Tartus 18. aprillil toimunud tööstuslahenduste seminaril.

„Oleme kõik mures Eesti majanduskasvu aegluse pärast, rahvusvaheline DESI-indeks näitab ilmekalt, et e-riigi teenuste osas on Eesti Euroopas esikohal, kuid üks olulisemaid innovatsiooni-probleeme on meil erasektori madal digitaliseeritus, kus me oleme 22. kohal,“ selgitab Doris Põld. „Tööstuse digitaliseerimine tähendab erinevate tehnoloogiate enda kasuks tööle panemist ning seeläbi masinate integreerimist terviklikuks süsteemiks tehases, mille kaudu on võimalik saavutada suuremat efektiivustus ning tootlikkuse tõusu.“ 

Oma kogemusi digitaliseerimise väljakutsete ja valikute kohta jagasid IT sektori ettevõtted Proekspert, Columbus Eesti, Tieto Estonia, Fujitsu Services, Helmes, LeanEST ja BCS Itera. Näiteks räägiti, milline võib olla ettevõtte äriline kasu, kui integreerida kolmemõõtmeline projekteerimisprogramm CAD ja majandustarkvara või mil moel aitab tehnoloogia kaasa targale kauba- ja infovahetusele ladude vahel. Samuti räägiti reaalaja andmete analüüsist ja nendega arvestamisest tootmises. Inimressursi haldamine pole vähem tähtis – seminaril eksponeeriti, kuidas tõsta tööjõu väärtust ning kiirendada töövoogu ning kuidas tootmisettevõtte on tootmisjuhi elu lihtsamaks muutnud. 

Seminari korraldas Tartu Linnavalitsus koostöös Eesti IKT klastriga.  


Doris Põld, Eesti IKT klastri juht