Uudised

ICT Week toob IKT valdkonna globaalsed liidrid Eestisse

Aprillikuus toimub Tallinnas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) eestvedamisel ja koostöös Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, Garage48, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Välisministeeriumiga rahvusvaheline info- ja kommunikatsioonitehnoloogia nädal “Estonian ICT Week 2014”.

23.-30. aprillini kestev “Estonian ICT Week 2014” koondab ühte nädalasse olulised tehnoloogiaettevõtlusele keskenduvad üritused ja rahvusvahelised avaliku sektori tippsündmused. Lisaks toimub nädala jooksul mitmeid IKT-nädala külalistele mõeldud vastuvõtte ja kohtumisi, mille eesmärk on aidata kaasa koostöösuhete loomisele nii Eestis kui üle maailma.

“Koostöö on olnud tähtsaks märksõnaks meie senise IT-edu juures. Mul on hea meel, et saame IT-nädala raames näidata maailmale, kuidas on omavahel seotud innovatsioon ja idufirmade kultuur, teadlikkus võrguneutraalsuse probleemidest ning võimekus IT-lahendusi riikide tasemel ellu rakendada,” sõnas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

“Eestis on juba pandud alus suurepärastele tehnoloogia- ja IT-idufirmade loomiseks ning arendamiseks vajalikele üritustele. Nüüd toome need ühte nädalasse kokku, et tekiks igakevadine rahvusvahelise haardega Tallinna IT-nädal. Talsinki idee edasiarendamiseks on vaja, et lisaks maailmas juba väga nimekale sügiseti toimuvale Slushi konverentsile Soomes tekiks samalaadne tippsündmus kevaditi ka Tallinnasse. Muidu pole lootustki, et rahvusvahelised rahastajad ja idufirmade loojad Eestisse kokku tuleksid ning siin loodetavasti ka kanda kinnitaksid,“ ütles EASi juhatuse liige Martin Hirvoja.

Balti- ja Põhjamaade IKT-valdkonna iga-aastaseks tippsündmuseks pürgivale nädalale oodatakse eriala arvamusliidreid, ettevõtjaid, riskiinvestoreid, välisriikide tippametnikke ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajaid.

Estonian ICT Week 2014 käigus toimuvad järgnevad üritused:

- Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) konverents “Change, Quick!”, mille keskmes on IT roll teiste sektorite ärimudelite (ümber)kujundajana ning mille peaesinejaks on globaalse uuringufirma Gartner asepresident Stephen Prentice.

- Globaalset kasvu taotlevate idufirmadeja investorite võrgustumiskonverents Latitude59.

- Populaarne arendusnädalavahetus Garage48, mille osalejate eesmärk on 48 tunniga jõuda ideest reaalse teenuse prototüübini.

- Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatav Põhjamaade digitaalstrateegiate päev.

- Välisministeeriumi korraldatav ja kõrgetasemelise osalejaskonnaga internetivabaduse koalitsiooni aastakonverents “Vaba ja turvaline internet kõigile”.

IT- nädala täisprogrammiga tutvumiseks külastage ürituse kodulehte: http://estonia.eu/ictweek/