Uudised

Garage48 ja Tallinn Music Week ühendavad teistkordselt jõud

22-24. märtsil toimub Ülemiste City’s teist aastat järjest Garage48 ja Tallinn Music Week’i ühisüritus Tallinn Music 2013, mille eesmärgiks on tuua kokku sadakond tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri, et leida hulk ideid, moodustada meeskonnad ja luua 48 tunniga uusi interneti- ja mobiilirakendusi muusika ja meelelahutuse valdkonnas. Seejuures on üritusest osa võtma oodatud nii üliõpilased kui ka juba kogenud spetsialistid.

48 tunni möödudes on eesmärk kõik uued tooted ja teenused turuküpseks saada ja kasutajatele internetis kättesaadavaks muuta. Ürituse jooksul nõustavad meeskondi oma ala parimad väliskülalistest mentorid. Pühapäevaõhtusel galaõhtul 24. märtsil, mida kantakse live’is üle ka internetis, valib võitjad investoritest ja muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii.

Kaks nädalat hiljem saavad viis parimat välja valitud uut toodet või teenust osaleda festivali Tallinn Music Week 2013 rahvusvahelise konverentsi raames toimuval pitching seansil, kus projekte hindavad ja kommenteerivad rahvusvahelise muusikatööstuse tipptegijad ja võimalikud investorid.

„Garage48 üritused ei sisalda vaid tehnilist tööd, vaid nendes on ka palju loomingulisust. Garage48 Tallinn Music üritus püüabki seda tõestada, tuues sisse ka muusika ja meelelahutuse temaatikat,“ leiab Garage48 kaasasutaja Ragnar Sass. „Mobiilirakenduste laialdase levikuga maailmas on ka muusika ja mängude valdkond saanud suurema populaarsuse. Veelgi sügavam koostöö Tallinn Music Week'iga näitab hästi, et antud teema vastu tuntakse huvi ning sellel on kahtlemata potentsiaali.“

Eelmisel aastal Tallinn Music 2012 üritusest rakendusega SongBoutique osa võtnud Stig Rästa sõnul ajendas teda osalema soov leida idee teostamiseks vajalikke kontakte ning võimalus oma ideed spetsialistide seas testida. „Tegutseda tuli kiiresti ja konstruktiivselt. Selline meeskonnatöö mulle sobis – näiteks õppisin ma sellel üritusel projektijuhtimisest oluliselt rohkem kui omal ajal ülikoolis,” kommenteeris Stig Rästa oma kogemust. Märksõnad, millega ta Garage48 arendusnädalavahetust iseloomustab, on loomingulisus, võrdsus ja töötahe.

Tallinn Music 2013 peakorraldajaks on Garage48 Sihtasutus, mille asutasid 2010. aastal kuus Eesti tehnoloogiaettevõtjat. Ürituse kaaskorraldajaks on Tallinn Music Week’I kõrval Technopolis Ülemiste ehk Targa Äri Linn, kus Garage48 üritus juba kolmandat korda aset leiab. Garage48 Tallinn Music 2013 on osaliselt rahastatud EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest (ESF).

Osalejate registreerumine Tallinn Music 2013 üritusele algas juba eile, 12. veebruaril! Lisainfot registreerimise ja ürituse kohta leiab aadressilt http://garage48.org/tallinn.

Lisainfo:
Ragnar Sass
Garage48
Tel: +372 51 74 666
ragnar@garage48.org
http://garage48.org/tallinn

Garage48
2012. aastal toimus 4 riigis kokku 6 Garage48 nädalavahetust, kus loodi 71uut toote või teenuse prototüüpi. Garage48 jõudis uute sihtkohtadeni Valmieras, Kiievis ja Peterburis. Neli meeskonda, nende seasVital Fields, Mighty Fingers, Campalyst ning Fastr said seejärel ka investeeringu.

Tallinn Music Week
Juba viiendat aastat aset leidva Eesti muusika esitlusfestivali ning muusikatööstuse konverentsi Tallinn Music Week eesmärgiks on näidata publikule põnevaimat ja aktuaalseimat Eesti muusikat, tutvustada meie tugevamaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning olla Eesti muusikaettevõtjatele abiks tegevuse laiendamisel välisturgudele. Tallinn Music Week festival toimub sel aastal 4.-6. aprillil üle Tallinna linna ning muusikatööstuse konverents 5.-6. aprillil Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses. Möödunud aasta TMW-st võttis delegaadina osa 589 muusikaettevõtjat ja -organisatsiooni üle maailma. Festivaliprogrammis astus üles 183 artisti 13 riigist ning muusikaklubisid külastas kokku 11 200 muusikasõpra.