Uudised

Enn Saar: infoühiskonna teenuste kasutamisel olgu Eesti maailmas number üks

Täna toimuval konverentsil „IT kui Eesti majandusmootor 2020“ rõhutas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president Enn Saar, et juba aastaks 2015 vajatakse Eestis 90-l protsendil töökohtadest e-oskusi.

„Meil on vaja lähiaastatel IKT (info- ja kommunikatsioonitenloogia) oskustega spetsialistide arvu kahekordistada. Pea kõik eluvaldkonnad alates metsakorraldusest kuni meditsiini vajavad kvaliteetset e-õpet ja head praktikabaasi. Meil on visioon, et Eestist võiks kujuneda usaldusväärsete infoühiskonna teenuste kasutamisel maailma esinumber,“ ütles Saar.

Enn Saar tõi Eesti IKT sektori arengust välja kolm konkreetset eesmärki aastaks 2020. Esiteks peaks siis Eesti IKT sektor andma vähemalt 10% meie SKT-st (täna annab umbes 5%). Teiseks peaks IKT toodete ja teenuste eksport moodustama vähemalt 20% Eesti ekspordist. Ning kolmandaks peaks IKT sektori lisandväärtus töötaja kohta moodustama vähemalt 2/3 Põhjamaade omast (täna on see meil umbes 40%).

Konverents „IT kui Eesti majandusmootor 2020“ toimub ITLi, Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse, SA Innove ja Kutsekoja korraldusel.


Lisainfo:

Jüri Jõema
ITLi tegevjuht
Telefon: 6177 145
Mobiil: 5104842
E-post: jyri@itl.ee