Uudised

Ekspert: IT-õpet tuleks paremini korraldada

Praegust olukorda e-õppes ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) sektori ettevalmistuses kutse- ning kõrghariduse tasemel hindab e-õppe arenduskeskuse juhataja Ene Koitla kehvaks - ehkki riiklikul tasemel on valdkonda investeeringuid tehtud, tuleks selle arengut paremini suunata.
"Kutsehariduses oleks rohkem vaja koordineeritud elektroonilise õppevara loomist. See oleks üks kõige tähtsamaid punkte, millele peaks tulevikus kutsehariduses tähelepanu pöörama. Teine asi on see, et kuna kutsehariduses ei ole otseselt õpikuid, õpetajad teevad paljud õppematerjalid ise, siis keskselt olekski vaja luua ühisõppematerjale, mida saaksid kõik koolid ühiselt kasutada," rääkis Koitla ERRi raadiouudistele.

"Kui kõrgharidusest rääkida, siis siin peaks olema suund rohkem sellele, et saaks rohkem õppida e-õppe teel. Näiteks Eestis ei ole meil praegu ühtegi kava, mida saaks sajaprotsendiliselt e-teel, isegi ei ole püütud," märkis ta.

Haridusministeerium on nendele puudustele ka tähelepanu pööranud, kuid palju on jäänud lihtsalt rahanappuse taha.

"Öeldakse jah, et võimalused on olemas, me toetame innovatsiooni, aga kuidas see toimib, seda siis otsustab iga kool ise. Koordineeritud tegevust on väga vähe. Uues Euroopa Liidu rakendusperioodis, mis tuleb 2014 kuni 2020, loodan ma, et seal on rohkem koordineeritud tegevust," rääkis Koitla.

Infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni liidu tegevjuhi Jüri Jõema sõnul on töötajaid puudu ka IT-sektoris endas. Tema hinnangul on neid vaja lausa tuhandeid.

Jõema leiab, et e-oskuste kaudu saaks tõhusamaks muuta tööd ka teistes majandusvaldkondades, näiteks toob ta e-veoste süsteemi metsaveoautodel, mis võimaldab sisestada igal autojuhil teavet koormate kohta ühtsesse teabebaasi.

Ta kinnitas samuti, et kindlasti tuleb tudengite arvu IT-s tõsta, samas tuleb rahastada ka hariduse kvaliteeti.

E-oskuste arendamise ning IKT-alase hariduse edendamist arutatakse täna Tallinnas toimuval infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni liidu konverentsil.

Allikas: //uudised.err.ee/