Uudised

Eestis toimub üks Põhja-Euroopa suurim tarkvara testijate ja arendajate konverents

Juuni alguses Eestis toimuv Nordic Testing Days 2013 toob kokku enam kui 250 tarkvara testijat ja arendajat maailma eri paigust. Üks Põhja-Euroopa suurim erialane konverents võtab fookusesse selle, kuidas tagada miljonitele tarkvarakasutajatele mugavam ja turvalisem argipäev.

Sündmuse peakorraldaja Raivo Pätsi sõnul tagab mugavama ja turvalisema argipäeva arendajate ja testijate hea koostöö ja teineteisemõistmine.
„Testimine pakub väärt informatsiooni rakenduste, veebilehtede või infosüsteemide kvaliteedi ja käitumise kohta. See omakorda aitab arendajatel luua paremaid ja kasutajasõbralikumaid lahendusi,“ rääkis Päts. Mida paremini saavad nad teineteisest aru, seda efektiivsem on lõpptulemus. Antud konverentsi ja mitmete töötubadega tuuaksegi need kaks valdkonda teineteisele lähemale, et luua suurem sünergia.

Huvi valdkonna vastu on Pätsi sõnul suur. „Mullu esmakordselt korraldatud Nordic Testing Days’ile ühtegi vaba kohta ei jäänud ning osalejate tagasiside andis indu konverentsi korraldamiseks ka see aasta,“ lisas peakorraldaja. Tema hinnangul panustab selliste rahvusvaheliste sündmuste organiseerimine ka Eesti kui IT-riigi mainesse.

5.-7. juunil toimuv konverents keskendub mitmetele aspektidele, mis aitavad tagada igapäevaselt tehnoloogilisi vahendeid kasutavate inimeste muretuma elu. Rahvusvahelise profiiliga esinejad arutlevad teemadel nagu turvalisus, mobiilirakenduste ning veebide testimine, erinevate tarkvara testimise süsteemide automatiseerimine ning kuidas kvaliteedi tagamisele suunatud tegevusi tõhusamaks muuta.

Lisaks võetakse ette ka arendajate ja testijate suhted ning võimalused nende edendamiseks ja ka inimfaktori küsimus testimismaailmas.

Konverentsil jagavad oma kogemusi eBay, Google kogemusega Julian Harty UK-st ja ulatusliku rahvusvahelise kogemusega Pat Maddox USA-st ning mitmed European Testing Excellence Award laureaadid. Eesti enda asjatundjate leerist astuvad üles näiteks üks Nortali asutajatest, Taavi Kotka ja SEB-s, Swedbank-is ning Eesti Energias suuremahuliste IT-projektide eest vastutanud Margus Simson.

Konverentsile registreerimine lõppeb pühapäeval.

Rohkem infot leiab kodulehelt.

Sündmust organiseerib MTÜ Eesti Testijate Liit ning toetavad Ignite, Knowit, Playtech, Icefire, Qentinel, Elvior, Devtraining ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Juhul kui olete huvitatud ka sündmuse kohapealsest kajastamisest, siis andke palun oma soovist teada kirjutades aadressile press@nordictestingdays.eu.

Lisainfo:
Raivo Päts
Nordic Testing Days 2013 peakorraldaja
Tel: +372 58 090 791
Email: raivo.pats@nordictestingdays.eu