Uudised

Eesti Tööandjate Keskliit kutsub osalema Parima praktikakoha konkursil

Parima praktikakoha konkursi eesmärk on tunnustada ja tõsta esile neid Eesti ettevõtteid, kes panustavad märkimisväärselt kutseõppuritele ja tudengitele praktikavõimaluste või õpipoisiõppe pakkumisse, aidates lähendada koolihariduse ja reaalse tööturu vajadusi.

Parima praktikakoha konkurss on avatud kandideerimiseks ettevõtetele ja sihtasutustele ning lisaks parimale praktikakohale anname välja ka parima regionaalse praktikakoha ning parima väikeettevõttest praktikakoha tiitli.

Ettevõtted, kutseõppeasutused ja kõrgkoolid on oodatud konkursile kandidaatidena üles seama neid ettevõtteid ja sihtasustusi, kes on 2015. aasta jooksul oma ettevõttes läbi viinud praktikat või õpipoisiõpet. Konkursil osalemiseks tuleb täita Eesti Tööandjate kodulehel asuv ankeet ja saata see meiliaadressile employers@employers.ee 17. veebruariks.

Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel moel, kasutades praktikasüsteeme ja –mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.

Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.

Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Parima praktikakoha tunnustus antakse üle autasutatavas ettevõttes ning võtjad saavad õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, töökuulutustel, trükistel jm.

Võitjad valib viieliikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, Haridusministeeriumi kantsler Janar Holm, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstus- ja haridusvaldkonna juht Pille Meier ja Tallinna Teeninduskooli direktor Meeli Kaldma. Võitjad kuulutatakse välja märtsikuus.

Tutvu lähemalt konkursi tingimustega