Uudised

Eesti IKT sektor tutvustab end Mobile World Congressil

Täna, 25. veebruaril 2013 Barcelonas alanud maailma mobiilisektori iga-aastasel suurüritusel Mobile World Congress on esmakordselt külastajate jaoks avatud Eestit tutvustav messiboks.

Mobile World Congress 2013 toob järjekindlalt kokku maailma edukamate operaatorite, ettevõtete, tootjate ja kaubamärkide juhid ja visionäärid. Messil tutvustatakse Eestit kui innovaatilist IT-riiki, kus on olemas baastaristu (kiire internet, wifi levi, 3G võrk), efektiivne ettevõtluskeskkond (e-riik, e-pangandus, digiallkirjastamine jms) ning Eesti IKT-ettevõtete suutlikkus pakkuda kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi ja avatus uute lahenduste katsetamiseks.

Eesti messiboksis tutvustavad oma tooteid ja teenuseid seitseteist IKT ettevõtet – Regio AS, Sertfitseerimiskeskus AS, Fabolonia OÜ, Fortumo Ltd, Oskando OÜ, Mooncascade OÜ, Cannedapps OÜ, Dream Gurpp OÜ, Elvior OÜ, Girf OÜ, Yoga OÜ, Nutiteq OÜ, Positium OÜ, TaxiPal OÜ, Yep OÜ, NOW!Innovations OÜ ja Surface Labs International OÜ.

Lisaks külastavad Mobile World Congressi EMT, Elioni, Tehnopoli, Danske Banki ja mitmete teiste ettevõtete esindajad.

Eesti messiboks Mobile World Congressil sündis Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ja MobileMonday Estonia algatusel ning nõustamisel ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse eestvedamisel. Messil osalemist toetas EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.