Uudised

Äsja valminud StartIT veebileht selgitab, et kõik ongi IT!

„Kas tahame või ei taha, tänapäeval on kõik IT,“ ütleb Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige Ants Sild. „Digiajastul on muutunud töö tegemine ning pea kõik ametid eeldavad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) oskusi.“ ITL uuendas infotehnoloogia-huvilistele mõeldud veebilehte StartIT, kus tutvustatakse IT-erialasid ja koole ning kirjeldatakse IT-ameteid. Erialavalikut lihtsustab simulaator, mis pakub valikuteid nii loovinimesele kui ka tõelisele tehnikahuvilisele.


Valminud veebileht StartIT on hea abimees nii noorele põhikooli lõpetajale kui ka kogenumale inimesele, kes soovib end täiendada. Edasiõppimisvõimaluste otsijale on loodud mugav otsingupuu-simulaator, kus pakutakse erinevaid valikuteid. „Küsimuse „Kelleks saada?“ asemel tuleb noorel mõelda, milliseid probleeme tahab ta lahendada,“ selgitab Ants Sild. „IT-valdkonnas on erialasid pakkuda tõesti igale maitsele. Tänases töömaailmas on tähtsal kohal ka sotsiaalsed oskused ning avatus ja kohanemisvõimelisus – seda kordavad ka väga paljud IT-spetsialistid, kellega koostöös on loodud ametiprofiilide kirjeldused.“ 


StartIT veebist leiab IT-ettevõtetes töötavate spetsialistide näitel loodud 23 ametiprofiili kirjeldust, lisaks on loodud IKT rolliprofiilide struktuur, mis näitlikustab ametikohti tööprotsesside kaupa ärimaailmas. Kokku on kogutud IKT-ametite kohta koostatud küsimustikudKarjäär IT-alal pakub otsingupuu ehk minisimulaatori kaudu võimalust endale sobivat IT-eriala ja selle õppimisvõimalusi otsida. Projektide alla on koondatud info IT-kogukonna algatuste kohta. Sündmused viivad kurssi IT-maailmas toimuvaga. Ja lõpuks onsoovitused veebikeskkondade kohta, et iseõppijana end proovile panna ning näiteks mõne programmeerimiskeele õppimist alustada.

Veebilehe materjalid on valminud ITL-il koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, SA Innove, Psience OÜ ja PR Strategies OÜ-ga. Ametikirjeldused on koostatud Euroopa Sotsiaalfondi toel. Veebilehe lõi ITL-i tellimusel APEK Digital.

NB! Õppurid saavad uudistada veebilehte 4.-5. oktoobril 2017 Tallinnas SpaceX Sündmuskeskuses, kus toimub ettevõtlusnädala raames noortele Inspiratsioonilabor. Ka IT-ala on sisustatud ja StartIT veebileht käega katsuda.  

Lisainfo: Doris Põld, StartIT projekti juht, Eesti IKT klastri juht 
doris.pold@itl.ee