Uudised

Aruteluseminar Geke Rosier'iga: Kuidas soojendada suhteid IKT ja naiste vahel?

ITL ning Hollandi saatkond Tallinas korraldavad 10. oktoobril 2014 kella 9.30-11.30 aruteluseminari „Kuidas soojendada suhteid IKT ja naiste vahel?“ Ülemiste City Zappi konverentsikeskuses ruumis "Helsinki" (Lõõtsa 6, Tallinn, II korrus).

IKT valdkonna ametitel napib naisi, seda eriti valdkonna otsustajate ja ettevõtjate hulgas. See ei ole iseloomulik vaid Eestile, Euroopas naiste osakaal IKT õppes pigem väheneb kui suureneb.

Milles täpsemalt on probleem ja mis sellega teha? - tule kuulama visiooniga naist Geke Rosier’i Hollandist, kes on aastaid tegelenud IKT valdkonnas töötavate naiste nõustamise ja koolitamisega. Ta on muu hulgas koostanud ka raamatu, mille pealkiri võiks Eesti keeles kõlada kui „Kurvid IT-s“ (Shapely Curves in IT) ja mis räägib IKT vallas tegutsevate naiste tööelust ja naiseliku mõõtme olulisusest sealjuures. Eestis osaleb ta mentorina ka Garage48 poolt korraldataval just naisterahvastele suunatud nädalalõpuüritusel.

Lisaks aitavad teema üle arutleda ja sellele Eesti mõõdet anda ja omapoolseid praktilisi näiteid tuua Anne Jürgenson, Proeksperdi personalijuht Tiina Saar ja Nortali turundusjuht Anna-Greta Tsahkna. 

Seminar on tasuta ning toimub inglise keeles. Oma osalusest palume teatada hiljemalt 8. oktoobriks heleri.vahemae@itl.ee.

Seminari korraldavad Eesti IKT klaster ning Hollandi saatkond Tallinnas.
Seminari viiakse ellu Euroopa Liidu e-oskuste projekti raames.