Uudised

“NutiVõistlus 2014” ootab noorte lennukaid ja nutikaid ideid

Vaata Maailma sihtasutus kuulutas välja ideekonkursi “NutiVõistlus 2014”, kuhu on oodatud osalema kõik kuni 19-aastased noored. NutiVõistlus 2014 teemaks on “Minu nutikas ja tehnoloogiline tulevik”. Võistlusel otsime parimaid ideid, kuidas arvutid, telefonid, nutiseadmed ja internet meie elu lihtsamaks ja mugavamaks saaksid muuta. Üllatusena viib Vaata Maailma SA koos partneritega kõige realistlikuma idee prototüübina ellu.

“Juba täna on pea kõigil 15-19 aastastel noortel Eestis nutitelefon, mis on sisuliselt võimas arvuti taskus. Meid huvitab, kuidas ja milleks noored tulevikus tehnoloogiat kasutavad,” kommenteeris võistlust Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo. “Ning võib-olla saab just meie võistluselt alguse järgmine Skype või Transferwise,” lisas ta.

Võistlusel on lubatud kõik eneseväljendusviisid, mida saab esitada elektrooniliselt: joonistamine, programmeerimine, kujundamine, näitlemine, ehitamine jne. Lõpuks peavad osalejad oma ideest tegema kuni 1-minuti pikkuse video.

Võistluse jaoks võib nuputada, millised on arvutid ja telefonid tulevikus või kuidas tehnoloogia võiks õppimist huvitavamaks teha või kapi koristamist lihtsustada jne. NutiVõistlus 2014 võistluskategooriad on: “Mina ja seadmed”; “Mina ja õppimine” ning “Mina, mu sõbrad ja pereliikmed”. Igas kategoorias saavad 3 parimat võistkonda auhinnad ning lisaks on välja pandud hulk eriauhindasid. Näiteks annavad Elion ja EMT eriauhinna parimale ideele, mis ema elu lihtsamaks ja mugavamaks teeb ning Microsofti eripreemia läheb parimale ideele, mis kasutab Microsofti tehnoloogiat.

Võistlusele on oodatud kuni 5-liikmelised võistkonnad. Võistlusele registreerumine kestab kuni 14. aprillini 2014 (k.a.) aadressil: http://www.nutilabor.ee/nutivoistlus2014/. Kõikide registreerunute vahel loositakse ka välja auhinnad! Tööde esitamise tähtaeg on 23. aprillil kella 12.00-ks.

Parimate ideede autorid kutsutakse auhinnagalale, mis toimub koos emadepäevakontserdiga 11. mail 2014 Tallinnas Raekoja platsil. Võistlust toetavad Microsoft, Elion, EMT ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL).

Lisainfo ja registreerimine: http://www.nutilabor.ee/nutivoistlus2014

Lisainfo:

Rica Williams
Vaata Maailma SA
kommunikatsioonijuht
skype: cosmicri
6027376
rica@vaatamaailma.ee
www.vaatamaailma.ee