Seminar: Vabatahtlik tegevus organisatsioonis - kus on tööandja kasu?

Eesti Tööandjate Keskliit kutsub osalema seminaril “Vabatahtlik tegevus organisatsioonis - kus on tööandja kasu?”, mis toimub 19. septembril kell 15:00-18:00 tööandjate majas (Kiriku 6).


Brüsselist on tulemas välisesineja Charles Traylen, kes on vabatahtlikke koondava organisatsiooni Serve the City juhatuse liige ja oma töös keskendub ta ettevõtete sotsiaalse vastutuse teemadele. Lisaks Charles Trayleni esinemisele toimuvad paneelid tööandjate ja vabatahtlikke kaasavate organisatsioonide vahel. Päeva modereerib Eeva Esse. Osalemisest palume teada anda 13. septembriks.

PÄEVAKAVA
15.00 – 15.40 Charles Traylen tutvustab erinevatele uuringutele tuginedes, miks tasub ettevõtetel panustada vabatahtlikku tegevusse ning toob praktilisi näiteid, kuidas eri riikide ettevõtted oma töötajaid sellesse kaasanud on. Ettekandes võtab Charles jutuks ka selle, kuidas motiveerida ettevõtete juhte ning töötajaid  panustama vabatahtlikku tegevusse. 
15.40 – 16.30 Paneelarutelu: Tööandja vaatenurk (Swedbank AS, G4S, Advokaadibüroo Triniti jt) 
• Eesti ettevõtete kogemused ja õppetunnid (mida on tehtud, mis läks hästi, mis mitte nii hästi)
• Kuidas müüa ettevõtte juhtkonnale/omanikele maha idee toetada töötajate vabatahtlikku tegevust?
• Kuidas kaasata ettevõtte töötajaid? Jagame nippe ja kogemusi.
16.30-16.45 kohvipaus
16.45-17.30 Paneelarutelu: Abivajajate vaatenurk (SA Eesti Terviserajad, Raeküla Selts, Serve the City jt) 
• Eesti ühenduste kogemused ja õppetunnid vabatahtlike kaasamisel (mida on tehtud, mis läks hästi, mis mitte)
• Millised on ühenduste ootused ja nõuanded tööandjatele/vabatahtlike gruppidele
• Kuidas luua pikaajaline koostöö ühenduse ja tööandja vahel?
17.30 – 18.00 – Annetame Aega programmi tutvustus, kokkuvõte, tänusõnad

Peaesineja Charles Traylen on ettevõtete kollektiivide vabatahtliku tegevusega kokku puutunud juba 2001. aastast. Alates 2016. aastast tegutseb ta rahvusvahelises vabatahtlikke ühendavas organisatsioonis Serve The City võrgustikus, kus vastutab finantside ja vastutustundliku ettevõtluse (CSR) projektide eest. Varasemalt töötas Charles 36 aastat erinevates ametites rahvusvahelises rõivaste jaemüügiga tegelevas firmas C&A. Ta alustas karjääri poe juhataja ja riiete ostjana ning kasvas peagi C&A juhatuse liikmeks, kus tema ülesandeks olid organisatsiooni arendamisega seotud küsimused. 2001. aastal taandus ta juhatusest ja asus tööle C&A Euroopa personali juhina. 
Samuti on ta kahel korral lähetanud end kolmeks aastaks McKinsey juhtimiskonsultatsiooni ettevõttesse, kus tegeles erinevate strateegiliste projektidega.

Seminari korraldavad Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Külaliikumine Kodukant ja Serve The City. Rahastajad: Kodanikuühiskonna sihtkapital, Siseministeerium.