
Foto: Maxpixel
Seminari toimumiskoht: Instrutec Tallinn, Näituste messikeskus, seminariruum C. Nimekirja alusel sissepääs Instrutecile tasuta!
Registreerumine - tähtaeg 3. november 2018.
Workshopi eesmärkideks on:
• tutvustada uusi tööstuse digitaliseerimisega seonduvaid toetusmeetmeid, mille taotlemist kaaluda lisandväärtuse suurendamiseks, ressursisäästu saavutamiseks ning konkurentsi- ja koostöövõime edendamiseks;
• rääkida varasematest koostööprojektidest ja näidetest, kuidas tööstussektoris on IKT ja digitaliseerimise abil energia- ja ressursikulusid märkimisväärselt vähendatud;
• arutada plasti- ja elektroonikatööstuse ning IKT ettevõtete koostöökohti ning leida partnereid, kellega koos ühisprojektide arendamise ja rahastuse taotlemisega edasi minna.
SEMINARIKAVA
13:00-13:15 Saabumine ja tervituskohv.
13:15-13:30 Sissejuhatus seminarile, eesmärgid – Rene Tõnnisson (BIA).
13:30-14:10 Digitaliseerimise toetusmeetmed: digitaliseerimise audit (Maria Värton, EAS) ja Eesti-Norra koostööprogramm Green ICT (Anari Lilleoja, EAS).
14:10-15:00 Efektiivsuse tõstmine tööstussektoris IT abil: praktilised näited arendusprojektidest, digiauditi võimalustest ja sektori näidetest – sõna saavad ettevõtted ja liidu esindajad (nt Columbus, Oshino jt)
15:00-16:00 Arutelu: toetusmeetmete rakendamine plasti- ja elektroonikatööstuses – Rene Tõnnisson (BIA).
• Koostöökohtade ja -partnerite kaardistamine;
• Võimalike arendusideede ja ühisprojektide arutelu lähtuvalt huvidest;
• Kontaktide vahetus ja edasiste sammude kokkuleppimine.
16:00-16:15 Workshopi kokkuvõte.
Workshopi toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning see on kaasrahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu fondist.