Tark Tööstus Ideepäev ja sellele järgnev arendusmaraton

Kaheksa tuntud Eesti suurettevõtet tööstus- ja logistikasektoritest otsivad uusi digilahendusi oma põletavatele väljakutsetele, seotud nii tootearenduse kui tööprotsesside parendamisega. Tule aita need lahendused välja töötada ning kasuta võimalust seeläbi täiendada ka enda tooteportfelli!


Juba kolmandat korda kutsuvad EAS ja Teaduspark Tehnopol tööstuse digitaliseerimisest innustunuid tööstust targemaks häkkima – nii Ideepäevale kui Arendusmaratonile. 
 
Ideepäeval otsitakse ja valitakse lahendusi tööstusettevõtete poolt tõstatatud probleemidele ning see toimub rahvusvahelise tööstusmessi Instrutec raames 8. novembril Eesti Näituste Messikeskuses. Kaks nädalat hiljem, 21.-23.  novembril toimub Mustamäel, Teaduspargis Tehnopol Tark Tööstus Arendusmaraton, kus Ideepäeval loodud lahendusi valideeritakse, prototüübitakse ning arendatakse nende rakendamiseks välja ärimudel. Arendusmaratonile võib lahendamiseks tuua ka uusi väljakutseid, mis ei käinud läbi Ideepäevalt. Ootame kõiki huvilisi tööstusettevõtetest, IT-firmadest, disainiagentuuridest, ülikoolidest ja mujalt, et muuta Eesti suurimat majandussektorit konkurentsivõimelisemaks. 
 
Oma väljakutsetega on Ideepäevale tulemas uuendustele avatud ettevõtted:
- Elektrilevi: Kuidas vähendada elektrivõrgus lubatud pingehäirete mõju tundlikele tööstusseadmetele?
- Raasiku Elekter: Kuidas lahendada ühe tarkvaraga tootmisprotsesside, laoseisu-  ja tööajaarvestus, kui tootmisel on kolm erinevat osakonda ja suunda?
- Fein-Elast Estonia: Kuidas lahendada 24/7 tööaja arvestus, võttes arvesse tootmisprotsessi keerulisi nüansse ning paindlikkust tööaja ning -koha osas?
- Ericsson Eesti: Kuidas digitaliseerida ja automatiseerida tootevigade leidmise ja nende parandamise protsessi, mis täna on aeganõudev käsitöö?
- Incap Electronics Estonia: Kuidas optimeerida tööjõu ja puuduolevate kompetentside jagamist tööstusettevõtete vahel?
- Palmse Mehaanikakoda: Kuidas korraldada metsa väljavedu keerulistes tingimustes keskkonda ja kohalikke elanikke säästvalt?
- Operail:
o Kuidas otsida, leida ja hinnata metallipragusid vagunite hooldus- ja remonditööde käigus?
o Kuidas monitoorida, analüüsida ja visualiseerida veduri erinevate töösõlmede parameetreid ning ennetada nende remondi- ja hooldustöid?
o Kuidas disainida ja arendada kaubarongide veduritele kaasaegne veduri pardasüsteem? 
- Eesti Raudtee: Kuidas digitaliseerida raudteetööde ohutusnõuetest teavitamist, nende järgimise kontrollimist, visualiseerimist ning isikustamist?
 
Mõlemad üritused on eestikeelsed ja osalejatele tasuta. REGISTREERUDA mõlemale saab siin.
 
Lisainfo leiad aadressil www.tehnopol.ee/tarktoostus. Vaata ka Ideepäeva Facebooki üritust ning Arendusmaratoni Facebooki üritust.
 
Tark Tööstus Ideepäeva ja Arendusmaratoni korraldab EAS koostöös Teaduspargiga Tehnopol. Ideepäeva heaks koostööpartneriks on Eesti Masinatööstuse Liit.