Piirideta reaalaja majanduse teine ümarlaud toimub Helsingis

Tänavu veebruaris Tallinnast alguse saanud reaalaja majanduse (RTE) ümarlaua arutelud jätkuvad 21.-22. mail põhjanaabrite pealinnas Helsingis.


Ümarlaua teemadering toetub käimasolevate RTE projektidele ning ürituse eesmärgiks on tugevdada Põhjamaade ja Baltikumi reaalaja majanduse liidripositsiooni kogu maailmas. Kahepäevase piirideta reaalaja majanduse ümarlaua taga kohtuvad oma ala eksperdid Põhja- ja Baltimaadest. 

Eestist esinevad ümarlaual Omniva infoäri ekspordijuht Margus Mägi, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) Internet of Business projektijuht Sirli Heinsoo ning rahvusvahelise IT-ettevõtte Tieto Eesti esindajad Kaido Heinsalu ja Andres Lille.

„Ilma reaalaja majandusel põhinevate projektideta ei saaks me rääkida digitaliseeritud ja automatiseeritud ärikeskkonnast, mis hõlmab endas selliseid teenuseid nagu digiallkiri, e-arve või e-kviitung,“ sõnas ümarlaua üks korraldajatest, MKMi infoühiskonna teenuste arendamise osakonna programmijuht Reet Reismaa. 
 
„Põhja- ja Baltimaade regiooni riikidel, sh Eestil on tänu juba toimivatele RTE projektidele suur potentsiaal olla reaalaja majanduse valdkonna ekspertideks kogu maailmas ning eeloleva ümarlaua eesmärgiks ongi läbi erinevate töögruppide ja sügavate arutelude RTE liidripositsiooni hoidmine ja tugevdamine,“ lisas Reismaa.
 
Ümarlauale registreerimine on avatud kolmapäevani, 16. maini. Huvi korral palume end registreerida
 
Lisainfot piirideta reaalaja majanduse ümarlaua ja ajakava kohta.
 
Reaalaja majanduse ümarlauda korraldavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Soome Digitaalne Tööstusliit (DIMECC Ltd.) koostöös Soome Tehnoloogiatööstuse Liidu, Soome Rahandusministeeriumi ning RTE projektidega DIGINNO, PACINNO ja RTECO
 
 
Lisainfo: Reet Reismaa, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
reet.reismaa@mkm.ee