Rahvusvaheline tööstuskonverents Industry 4.0 in Practice

Tööstuse digitaliseerimise teemaline "Industry 4.0 in Practice" konverents toimub 7.-8. juunil 2018 Tallinnas. Konverentsi korraldavad Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL), Tallinna Tehnikaülikool, EAS ja Eesti Elektroonikatööstuse Liit.


2015. a. alguse saanud konverentsist on saanud suurim tööstuse digitaliseerimise teemaline sündmus kogu Baltikumis, kuhu sel aastal on oodata üle 300 rahvusvahelise osaleja tööstus- ja IKT-sektorist ning avaliku sektori ja ülikoolide esindajate hulgast. Jätkame neljandat korda toimuval konverentsil eelmistel aastatel alustatud teemadega ja räägime tööstus 4.0 põhimõtete reaalsest rakendamisest - parimaid praktikaid ja näiteid jagavad oma ala tipptegijad. 

Konverentsi esinejad on rahvusvaheliselt tunnustatud oma ala parimad asjatundjad, kelle ideid ja kogemusi tasub kuulata. 
 
Valmet Automotive asepresidendil Pasi Rannusel on pikaajaline inseneri- ja arendustöö kogemus Valmeti koostööst Saksamaa ja USAga. Valmet Automotive oli juba eelmisel aastal oma ligi 4000 töötajaga Soome suurim tehas, sel aastal on Uusikaupunkis asuv autotootja teatanud, et luuakse juurde veel 1000 uut töökohta. Lisaks kasutab tehas Mercedes-Benz’ide tootmisel ka 223 roboti abi.
 
Edward Blomstedt räägib, kuidas AirFaasi turuletulek raputab ülemaailmset tööstussektorit samuti kui UBERi ja Airbnb tulek muutis tarbijakäitumist omas sektoris. AirFaas on portaal, mis võimaldab olla tootja, ise tehast omamata. Edward Blomstedt usub, et kümne aasta pärast on AirFaas maailma viiekümne suurima ettevõtte seas.
 
Matthias Barbianil on pikaajaline Industry 4.0, IIoT (industrial internet of things) ja IoT teemade arendamise kogemus. Ta on töötanud erinevatel ametikohtadel Rockwool Internationalis ja Siemensis ning hetkel arendab Siemens MindSphere’i – pilvepõhist IoT operatsioonisüsteemi, mis ühendab päris asjad ehk niinimetatud raua digitaalmaailmaga. 
 
Don Brancato on Vertica ettevõttearhitektuurijuht. Ettevõttearhitektuuri põhiolemus seisneb ettevõtte eesmärkide realiseerimises, tuginedes adekvaatsele IT-infrastruktuurile ja otstarbekatele infosüsteemidele. Don Brancatol on 25-aastane infosüsteemide ja tehnoloogiate arendamise kogemus, sealhulgas täiustatud kosmosetööstuse ja turvalisuse rakendustes. 

Telia IoT valdkonna juht Toomas Kärner on on mees, kes oskab avada tööstuse digitaliseerimise telgitaguseid. Ta on öelnud, et kui me täna elu ilma internetita ei kujuta enam ette, siis homme ei kujuta me enam ette, et meid ümbritsevad asjad ei suhtle omavahel. 

Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor Renno Veinthal on mitmel korral sõna võtnud teadusasutuste ja ettevõtjate koostöö vajalikkuse teemal. Konverentsil lahkab Renno Veinthal koos teiste Baltikumi kõrgkoolide prorektoritega teemat, kuidas teaduse saavutusi tööstuse arengus ära kasutada ja miks seda seni vähe tehtud on. 

Lisaks astuvad lavale Dominik Rohrmus, kes tutvustab LNI4.0 uuenduslikku testkeskuste ja laborite võrgustikku, kus tööstuse 4.0 keskkonnas toimub uute tehnoloogiate ja ärimudelite katsetamine, et nende majanduslik teostatavus enne turuletoomist üle vaadata; Veronika Domova, kes räägib ABB Corporate Research keskuse teadus- ja arendustööst, Risto Eerola Cisco’st ning Norra Teaduste ja Tehnoloogiaülikooli dotsent Prashanth Konda Gokuldoss

Konverents toimub 7. juunil Swissotel Tallinnas, Tornimäe 3. Täpsem info konverentsi kohta: www.industry40.ee
 
Konverentsi teisel päeval, 8. juunil toimub Tehnopoli teaduspargis Tark Tööstus ideepäev - 8-tunnine ideede maraton, kus osalejad leiavad ekspertide abiga innovaatilisi digitaalseid lahendusi tööstuses leiduvatele probleemidele. 


Doris Põld, ITL, IKT klastrijuht
Doris.pold@itl.ee, +372 511 44 11

Meenutusi 2016. a. konverentsist.